ЄС не дасть Україні безвізовий режим на саміті в травні

34 перегляди
Вівторок, 24 березня 2015, 12:33

Україна не отримає безвізовий режим з країнами Євросоюзу на саміті "Східного партнерства" в Ризі у травні 2015 року.

Про це заявив глава представництва Європейської Комісії (ЄК) в Україні Ян Томбінський, передає Інтерфакс-Україна.

"Цього рішення не буде, бо немає часу для того, щоб воно було прийняте", - сказав він журналістам у вівторок в Києві.

При цьому Томбінський нагадав, що в Україні зараз працює місія європейських інституцій, яка аналізує, як виконує Україні зобов'язання для того, щоб безвізовий режим з країнами ЄС став реальністю.

Разом з тим, глава представництва ЄК в Україні зазначив, що намір надати Україні безвізовий режим з ЄС залишається. "Мета - це безвізовий режим між Україною і ЄС", - сказав він.

Томбінський підкреслив, що для вирішення всіх технічних питань необхідний час.

Разом з тим, він прогнозує, що в декларації саміту "Східного партнерства" буде позначений питання надання безвізового режиму між Україною та ЄС.

Томбінський нагадав, що в даний час ряд ЗМІ пише про те, що у варіанті проекту декларації саміту ця тема не зафіксована. "Це перший проект. Треба ще попрацювати. У нас ще два місяці для цього. І це спільна декларація - це декларація не тільки європейських країн, а й країн "Східного партнерства", - заявив Томбінський.

Він наголосив, що українські колеги активно працюють над цим документом.

Саміт "Східного партнерства" в Ризі запланований на 21-22 травня 2015 року.

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко неодноразово заявляв, що очікує від ЄС рішення про надання безвізового режиму для громадян України на Ризькому саміті Східного партнерства в травні цього року, що дозволить до кінця поточного року ввести його в дію.powered by lun.ua