Влада не надала доказів дії "третьої сили" на Майдані – дорадча група Ради Європи

Вівторок, 31 березня 2015, 12:30

Українські слідчі не знайшли достатніх доказів того, що 20 лютого 2014 року на Інститутській були загиблі від дій снайперів, а також залучення "третьої сили" до трагічних подій того дня.

З такою заявою виступив на прес-конференції в Києві глава Міжнародної дорадчої групи (МДГ), що створена при Раді Європи, колишній президент Європейського суду з прав людини Ніколас Братца.

Він, зокрема, зазначив, що знає про заяви представників керівництва України щодо причетності "третьої сили", ймовірно російської, до подій на Майдані.

"Ми дослідили питання так званої "третьої сили" в нашому звіті. Ми дійшли висновку, що це питання лишається відкритим, попри те, що є деякі ознаки існування певної третьої сили", - заявив Братца.

Він підкреслив, що МДГ не виключає можливості участі "третьої сили", однак офіційне слідство не надало представникам групи необхідних доказів - навпаки, запевнило представників групи у відсутності доказової бази.

Попри те, що були деякі елементи (що свідчать про таку можливість), українська влада дійшла висновку, що у них немає доказів того, що когось із загиблих було вбито із застосуванням снайперської зброї чи то через втручання певної "третьої сили".

Ніколас Братца підкреслив, що МДГ не має повноважень на проведення власного розслідування, повідомляє "Європейська правда".

Як відомо, голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко у лютому 2015 року звинувачував помічника президента Росії Владислава Суркова в керуванні снайперськими групами іноземців на Майдані Незалежності у лютому 2014 року.

Президент РФ Володимир Путін спростовував це: "Я іноді просто дивуюся публічним заявам керівництва України. Наприклад, що співробітники нашої адміністрації брали участь у трагічних подіях на Майдані рік тому. Це повна нісенітниця. Настільки далека від дійсності, що незрозуміло, звідки це береться".

Читайте також:

ТСК: Розстріли на Майдані вчинила злочинна організація на чолі з Януковичем

Рада Європи оприлюднила звіт щодо розслідування подій на Майданіpowered by lun.ua