Ціна російського газу зі знижкою буде нижча за 250 доларів - Демчишин

Вівторок, 31 березня 2015, 20:03

Закладена в газовому контракті 2009 року формула з урахуванням збереження знижки приведе до зниження ціни російського газу для України з другого кварталу до менш ніж $250 за 1 тис. куб. м.

Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин.

"Я знаю, що ціна буде нижча ніж $250. Ми очікуємо, що це буде за формулою $248. (Але) там розрахунки змінюються щодня залежно від формули", - сказав він журналістам після засідання уряду у вівторок.

Водночас під час короткого підходу до міністра питання про те, чи продовжить "Нафтогаз" закуповувати газ у "Газпрому" після 1 квітня, коли завершується дія "зимового пакета", не порушували.

Як відомо, на тристоронніх переговорах у Брюсселі 20 березня сторони майже повністю домовилися про умови постачання газу з квітня - після закінчення "зимового пакета".

Різниця лише в контрактному принципі "бери або плати" - його оспорюють у Стокгольмському арбітражі, і за ним "Газпром" вже нарахував Україні штрафні санкції понад $20 млрд. У "зимовому пакеті" він не застосовувався.

Російська сторона не хоче відмовлятися від нього далі, адже це похитне позиції "Газпрому" в суді. Зі свого боку, Київ та Брюссель висловлюються за продовження "зимового пакета".

Окрім цього, російська сторона, погодившись продовжити знижку у розмірі 30%, але не більше ніж $100 за 1 тис. куб. м, знову ставить питання про погашення боргів, які українська сторона не визнає й оскаржує в арбітражі.

Ціна газу в контракті 2009 року прив'язана до світових цін на нафту. У першому кварталі 2015 року вона знизилася до $329 за 1 тис. куб. м із $378 за 1 тис. куб. м у четвертому кварталі 2014 року.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua