Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Рада повернулася до розгляду законопроекту щодо протидії корупції

Середа, 22 квітня 2015, 12:59

Парламент 228 голосами вніс до порядку денного сесії низку документів, серед яких є урядові законопроекти, зазначені як позачергові.

Це сталося після наради коаліції.

Також Верховна Рада повернулася до розгляду законопроекту, внесеному головою фракції "Батьківщина" Юлією Тимошенко "про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення ролі громадянського суспільства в боротьбі з корупційними злочинами", який провалили напередодні.

Депутати прийняли його за основу.

Законопроектом пропонується запровадити в кримінальне процесуальне законодавство інститут громадського обвинувачення в сфері службових злочинів з ознаками корупційних діянь.

"Через загальновідому складність збирання доказової бази в корупційних справах розумно підключити до протидії самих жертв корупції та випадкових очевидців чи учасників таких незаконних дій", - сказано в пояснювальній записці.

Українцям пропонують надати право за допомогою спеціальних технічних засобів отримання інформації фіксувати корупційні діяння.

Автори законопроекту зазначають, що їхня ініціатива "має й відомі ризики, що є зворотнім боком тих самих переваг: громадське обвинувачення може використовуватися не з добросовісною метою, але як інструмент шантажу й психологічного тиску".

Водночас цьому, на думку авторів законопроекту, цілком можливо протистояти, наприклад:

а) запровадженням можливості притягнення до кримінальної чи серйозної цивільної відповідальності за злонавмисне переслідування;

b) максимальною прозорістю для громадськості всього процесу судочинства;

с) уточненнями в законодавстві про державну службу й про боротьбу з корупцією, щоби зменшити для звичайних клерків-роботяг, що складають більшу частину штату держорганів, шанси налетіти на приватну кримінальну справу; така перспектива має бути націлена більше на людей, наділених реальною владою;

d) ретельним нормотворчим опрацюванням принципу ne bis in idem (принцип юридичної відповідальності, який означає, що особа не може бути притягнута до відповідальності двічі за одне й те саме правопорушення) та ін.

Як повідомлялося, спікер ВР Володими Гройсман оголошував перерву у засіданні для узгодження позицій коаліції.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: