Віце-прем'єр Молдови: миротворчі сили в Придністров'ї неефективні

Четвер, 30 квітня 2015, 14:16

Віце-прем'єр Молдови з реінтеграції Віктор Осипов вважає миротворчі сили в Придністров'ї неефективними.

Про це він сказав у четвер журналістам, коментуючи рішення Євросуду з прав людини у справі Вадима Писаря, який загинув в зоні безпеки на Дністрі 1 січня 2012, передає російський "Інтерфакс".

"Відсутність ефективності миротворчих сил у Придністров'ї становить серйозну проблему для Молдови для безпеки регіону в цілому", - сказав Осипов.

За його словами, "зараз ніхто не ставить питання про негайну зміну формату миротворчої операції, бо це нереально".

"Немає шансів у недалекому майбутньому вирішити цю проблему і замінити миротворців на цивільну місію під егідою міжнародних організацій. Я - реаліст. Ця мета залишається на порядку денному уряду протягом багатьох років", - підкреслив Осипов.

Коментуючи зустріч учасників переговорів у форматі "5 + 2", що відбулася минулого тижня у Відні, віце-прем'єр пояснив, що вона "була не раундом переговорів, а зустріччю, в ході якої сторони обговорили пріоритети, які стоять на порядку денному переговорів".

За його словами, в даний час, "основним пріоритетом молдавського уряду є забезпечення свободи пересування через Дністер".

"Важливо забезпечити вільне пересування через Дністер. В даний час ми домовилися про це лише на свята. У великодні свята люди вільно пересувалися через Дністер, ніяких додаткових ризиків не виникло. За 23 роки ситуація в цьому відношенні ускладнилася, її потрібно повертати до стану нормальності" , - підкреслив він.

Як відомо, ЄСПЛ зобов'язав владу РФ виплатити 40 тис. євро батькам убитого громадянина Молдови Вадима Писаря, повідомив адвокат молдавської асоціації "Promo-LEX" Олександр Постіке.

Суд констатував порушення статті 2 Європейської конвенції - "Право на життя" і визачив, що не було необхідності у застосуванні російським солдатом зброї.

1 січня 2012 на одному з миротворчих постів поблизу села Вадул-луй-Воде російський миротворець смертельно поранив 18-річного громадянина Молдови Вадима Писаря, що викликало протести по всій Молдові.

За словами російської сторони, Писар не відреагував на вимогу зупинитися.

Російське розслідування визнало дії свого миротворці правомірними.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування