МЗС "бомбардує" Росію запитами про доступ до затриманих українців

Вівторок, 26 травня 2015, 15:56

Україна продовжує домагатись зустрічі українських консулів з затриманими в Росії громадянами України Станіславом Клихом та Миколою Карпюком.

Про це заявив на брифінгу у вівторок посол МЗС з особливих доручень Дмитро Кулеба.

Він заявив, що українське МЗС розписало російському посольству весь алгоритм, як консулам провести зустріч з затриманими російськими військовими.

"Жодного затягування з нашого боку не було, як і жодних спроб "розіграти" цю ситуацію. І те, що затриманих відвідали представники міжнародних організацій, свідчить про сумлінність нашої роботи", - сказав Кулеба.

Водночас він додав, що Росія зі свого боку порушує права українців, яких утримує у своїх тюрмах, і не пускає до них українського консула.

"На жаль, я вимушений констатувати, що все це відбувається на тлі прямо протилежної поведінки РФ. Нагадаю, що станом на зараз уже пона 20 звернень проігноровано стосовно доступу українських консулів до громадян України Карп'юка і Клиха", - сказав Кулеба.

Він додав, що МЗС "продовжує бомбардувати РФ запитами", щоб консулів допустили до українських громадян.

Як відомо, у квітні МЗС вже посилало ноту протесту Росії через те, що вона не допускає українських консулів до утримуваних під вартою на її території Миколі Карпюку (затриманий 21 березня 2014 року) і Станіславу Кліху (викрадено 11 серпня 2014 року).

Українська правдаpowered by lun.ua