Генсек НАТО: Україна - не буферна зона, а незалежна держава

Четвер, 28 травня 2015, 08:25

НАТО гарантуватиме безпеку Європи і незалежність усіх європейських держав, запевняє генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.

Про це він сказав, виступаючи з промовою у Центрі стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні 27 травня, повідомляє DW з посиланням на агентство dpa.

За його словами, НАТО подбає і про стабільність у сусідніх із альянсом країнах - Україні, Грузії та Молдові.

"Ці країни – не буферні зони, вони – незалежні, суверенні держави", - наголосив генсек НАТО.

Він застеріг Росію від перешкоджання намірам цих країн приєднатися до Північноатлантичного альянсу. Столтенберг наголосив, що рішення щодо вступу чи не вступу в НАТО приймає лише сама країна-кандидат і 28 членів Альянсу – і ніхто інший.

Генсек НАТО також розкритикував заяви Кремля щодо російської ядерної зброї та розширення польотів бомбардувальників, здатних її нести.

"Останнє застосування Росією ядерної риторики, навчання та операції глибоко непокоять", - сказав Столтенберг, наводить його слова агентство AFP.

Прикладами такої риторики він назвав заяви російського президента Володимира Путіна про те, як той розмірковував під час анексії Криму навесні 2014 року про можливість приведення до стану боєготовності ядерних військ.

Столтенберг застеріг, що "рівновага безпеки в Європі зміниться", якщо Росія реалізує свої плани з розміщення у Калінінграді ракет, які здатні нести ядерні боєголовки,а також погрози розмістити ядерну зброю в Криму.

Столтенберг також розкритикував те, що Росія розширила польоти своїх здатних нести ядерну зброю бомбардувальників "від Японії до Гібралтара, від Криту до Каліфорнії, від Балтійського моря до Чорного".

Він зазначив, що Росія не засвоїла уроку "холодної війни".

"Російське брязкання зброєю є непередбачуваним, дестабілізаційним і небезпечним", - сказав генсек НАТО.powered by lun.ua