Звинувачуваних у вбивстві Нємцова взяли за наводкою з ресторану - ЗМІ

8 червня 2015, 09:23

Свою участь у вбивстві російського політика Бориса Нємцова ще на допиті 7 березня визнав не лише головний звинувачуваний Заур Дадаєв, але й Анзор Губашев.

Як пише "Коммерсант", за версією слідства, він підвозив кілера до місця злочину.

За даними видання, Анзора Губашева, який полетів до Інгушетії незабаром після вбивства Нємцова, затримали там 7 березня й одразу доставили до Москви разом із Зауром Дадаєвим.

Реклама:

Увечері того ж дня двоюрідні брати Губашев і Дадаєв дали слідству схожі свідчення про те, що їх обурила розтиражована в інтернеті думка Нємцова про публікацію карикатур на пророка Мухаммеда, тому політику вирішили помститися.

Разом із товаришем зі служби Заура Дадаєва у полку внутрішніх військ "Північ" Бесланом Шавановим вони встановили домашню й службову адреси Нємцова, почали стежити за ним, а ввечері 28 лютого вбили опозиціонера на Великому Москворіцькому мосту.

При цьому Дадаєв заявив, що стріляв у політика, а Губашев вказав, що підвозив і відвозив кілера з місця злочину. Шаванов, як відомо, при затриманні загинув від вибуху власної гранати.

РЕКЛАМА:

За даними джерела "Ъ", викладена братами версія стала відома правоохоронцям ще до затримання чеченців

Як зазначив співрозмовник видання, фігуранти кримінальної справи займалися в Москві наданням колекторських послуг. В лютому вони намагалися врегулювати фінансовий конфлікт, який виник у зв'язку з відкликанням ліцензії в одного з московських банків. Інтереси власника банку, який розорився, представляли інші фахівці з боргів, які, ймовірно, мали відношення до ліквідованої правоохоронцями в середині 2000-х солнцевської ОЗГ.

Зустрічі переговорників проходили у відомому московському ресторані, постійна присутність там людей із бородами й у тренувальних костюмах, за даними джерела газети, нервувало охорону, і зрештою за чеченцями встановили аудіо- і відеоспостереження.

Після вбивства Нємцова, як вважається джерело "Ъ", версію про помсту за позицію в історії з карикатурами учасникам розслідування спочатку виклав близький до чеченських колекторів агент. Він же порекомендував поліцейським вилучити відеозаписи з ресторану і з їх допомогою ідентифікувати й затримати майбутніх звинувачуваних.

Завдяки цим записам у справі, крім Дадаєва й Губашева, які зізналися, з'явилися Темірлан Ескерханов, Шадід Губашев і Хамзат Бахаєв. Ще трьом колекторам, які також засвітилися на відеозйомці, слідство не стало висувати претензії.

Таким чином, Губашеву й Дадаєву залишалося підтвердити дані агента. При цьому в кожного з них був свій мотив для зазнання. Губашев, за даними "Ъ", на першому ж допиту повідомив, що підпише будь-які свідчення в обмін на свободу ля свого молодшого брата Шадіда. Губашев навіть запропонував себе на роль убивці, однак слідчий відмовив йому. Попри зізнання Губашева-старшого, його молодший брат залишається під арештом.

Дадаєв же, за його словами, зізнався в убивстві ще до зустрічі зі слідчим, побоюючись за безпеку свого друга й товариша зі службу у "Півночі" Рустама Юнусова: нібито оперативник, який їх затримав, обіцяли вбити приятеля, якщо Дадаєв не візьме на себе замах на Нємцова. За версією звинувачуваного, їх із Юнусовим узяли не 7 березня, як офіційно повідомлялося, а двома днями раніше.

За ці дні, як стверджує Дадаєв, за допомогою тортур і погроз його змушували обмовити себе й інших фігурантів справи. Оперативники заявили, що "фізичну силу застосували лише для миттєвої фіксації і тільки в тій мірі, яка відповідав вимогам закону й безпеки" у випадку зі спецзназівцем.

Дадаєв уже заперечує свої свідчення. Адвокати передбачуваного кілера вимагають лінгвістичну експертизу зізнання для оцінки авторства. А новий адвокат Губашева своє ставлення до свідчень клієнта висловить після консультацій із ним.

Нємцов Росія
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування