РФ наполягає на консультаціях з бойовиками, Київ це не влаштовує - Кучма

Середа, 10 червня 2015, 17:30

Росія наполягає на розширенні формату тристоронніх консультацій через участь представників так званих "ДНР" та "ЛНР".

Про це повідомив журналістам у середу в Києві другий президент України Леонід Кучма, передає "Інтерфакс-Україна".

"Росія, знаєте, на чому наполягає? Що формат повинен бути не тристоронній, який затвердили лідери "Нормандського формату", Тристороння контактна група, а вони хочуть Тристороння плюс представники окремих районів Донбасу. Ми з цим погодитися не можемо", - повідомив Кучма.

Він підкреслив, що представники "ДНР" та "ЛНР" повинні брати участь у консультаціях "не в якості голосу, а в якості консультантів". "Ми ведемо з ними широкий процес переговорний, але рішення повинні прийматися в іншому місці", - сказав Кучма.

За його словами, на майбутній зустрічі "нормандської четвірки" на рівні заступників глав МЗС у Парижі це питання буде одним з основних.

"Чи змінить свою позицію Росія - ми сьогодні почуємо. Там, я переконаний, це буде одна з головних проблем. З якими інструкціями приїде представник Росії туди - важко передбачити", - додав Кучма.

Він також вважає, що загострення ситуації на сході України "в певній мірі" пов'язане з такою позицією РФ щодо тристоронніх консультацій.

"Це пов'язано не тільки з ситуацією в Мінську, це пов'язано і з зустріччю "сімки", це пов'язано з тим, що скоро має відбутися саміт ЄС, де повинні бути розглянуті проблеми санкцій", - сказав Кучма.

На його думку, Росія дає сигнал: "Як я себе поводила, так і буду поводити, не зважаючи на всі санкції".

"Адже ми всі добре розуміємо, що всі ці санкції в жодному разі не змінять позицію Росії. Запас у них ще дуже великий і вони ще витримають. Більше Європа не витримує, ніж Росія", - резюмував він.

За словами Кучми, засідання тристоронньої контактної групи по Донбасу заплановані на 16 і 23 червня.

powered by lun.ua