МЗС: Напади на дипустанови в РФ - провокація проти України

Субота, 13 червня 2015, 14:30

Напади на дипломатичні установи України у Москві та у Ростові-на-Дону 12 червня  - свідома провокація проти України, її дипломатичних представників та грубе порушення Росією положень Віденської Конвенції.

Про це йдеться у заяві МЗС України, поширеній 13 червня. 

"МЗС висловлює рішучий протест з приводу зухвалих нападів на дипустанови України у Москві та Ростові-на-Дону, вчинені 12 червня 2015 року. Розцінюємо такі дії як свідому провокацію проти України, її дипломатичних представників і грубе порушення Росією положень Віденської Конвенції 1963 року про консульські зносини", - йдеться у документі. 

"Вимагаємо від російської влади негайного всебічного розслідування, суворого покарання винних, а також компенсації завданої матеріальної шкоди.  Забезпечення безпеки дипломатичних та консульських установ України в Російській Федерації та їхнього персоналу є прямим обов'язком російської влади", - підкреслили в МЗС.

У свою чергу глава МЗС Павло Клімкін у Твіттері зазначив: "Вночі потрощили наше консульство в Ростові. Роспропаганда все зняла. Поліція дала варварам час зробити справу. Чи має дно російська агресія?".

Також міністр додав, що українська сторона зробить "все, щоб якнайшвидше відновити роботу консульства в інтересах наших громадян".

Як відомо, 12 червня у Ростові-на-Дону група з приблизно 50 невідомих напала на Генкосульство України.

У МЗС України заявили, що в результаті нападу завдані пошкодження будівлі можуть викликати тимчасове припинення прийому громадян України з консульських питань.

Окрім того 12 червня невідомі напали на посольство України в Москві

Українська правда

powered by lun.ua