РФ погрожує зміцнити війська на кордоні у відповідь на прихід військ НАТО

Понеділок, 15 червня 2015, 15:06

Росія зміцнить свої війська на західному кордоні, якщо США і НАТО вирішать розмістити своє важке озброєння в країнах Східної Європи.

Про це заявив "Інтерфаксу" у понеділок координатор управління генеральних інспекторів Міноборони РФ генерал армії Юрій Якубов.

"Якщо важка бойова техніка США у складі танків, артилерійських систем та іншої бойової техніки дійсно з'явиться в ряді країн Східної Європи і Прибалтики, це буде найбільш агресивним кроком Пентагону і НАТО з часів "холодної війни минулого століття. І Росії нічого не залишиться, як нарощувати свої сили і засоби на західному стратегічному напрямку", – сказав Якубов.

Він вважає, що, "в першу чергу, буде посилено угруповання військ по всьому периметру західного кордону Росії, включаючи нові формування танкових, артилерійських і авіаційних частин".

"Ракетна бригада в Калінінградській області буде прискореними темпами переозброюватися на нові оперативно-тактичні ракетні комплекси "Іскандер", зазнає значних змін російське загальновійськове угруповання в Білорусії, і так далі", – розповів Якубов.

Він нагадав, що Росія остаточно вийшла з Договору про збройні сили в Європі, та при організації "заходів у відповідь" не буде пов'язана ніякими фланговими обмеженнями, як це було раніше, за кількістю танків, літаків, артилерійських систем у прикордонних районах.

Як відомо, раніше ЗМІ повідомили про те, що США і НАТО планують зосередити поблизу кордону з Росією американську важку бойову техніку (танки, артсистеми, бойові машини піхоти) на базах країн Східної Європи і Прибалтики, в тому числі – у Литві, Латвії, Естонії, Польщі, Румунії, Болгарії і, можливо, Угорщині.

Президент Литви Даля Грібаускайте вже заявила, що вітає таке рішення і чекає його реалізації.

powered by lun.ua