Яресько попросить Насірова вибити з Коломойського борги "Укрнафти"

П'ятниця, 19 червня 2015, 11:23

Міністр фінансів Наталія Яресько має намір доручити голові Фіскальної служби Роману Насірову розробити план зі стягнення заборгованості за рентними платежами з "Укрнафти".

Про це вона заявила у Верховній Раді, повідомляють "Українські новини".

"Я як ніхто інший зацікавлена, щоб ("Укрнафта") заплатили податки і дивіденди, які вони винні держбюджету. Я сьогодні попрошу Романа Насірова розробити конкретний план дій зі стягнення заборгованості)", – сказала вона.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин додав, що сподівається на виплату дивідендів та погашення заборгованості за рентними платежами "Укрнафти" після зміни керівництва 22 липня.

"Укрнафта" є найбільшою в Україні нафтовидобувною компанією.

Як відомо, у четвер Мінекології оголосило, що "Укрнафта" має сім днів для виплати заборгованості по рентних платежах.

Раніше виконавчий директор "Нафтогазу" Андрій Пасішник повідомив, що борг "Укрнафти" за ренту за видобування вуглеводнів становить близько 5,5 мільярда гривень.

Як відомо, "Укрнафта" також відмовляється виплачувати державі 1,8 мільярда гривень дивідендів, які набігли за три роки. Кінцевий термін цієї виплати сплив ще 10 квітня.

Свою відмову від виплати дивідендів компанія пояснює тим, що "Нафтогаз" у 2008 році вилучив у "Укрнафти" газу на 2,6 мільярда гривень і досі за нього не розрахувався. У "Нафтогазі" вважають цю аргументацію незаконною.

Держава контролює 50%+1 акцію "Укрнафти", структури Коломойського – 42%. Компанією досі керує менеджмент Коломойського.powered by lun.ua