В АП пояснили, навіщо Порошенко відправив закон про Януковича до КС

Субота, 20 червня 2015, 22:40

Після того, як Конституційний суд ухвалить рішення щодо відповідності Конституції України закону "Про позбавлення В.Януковича звання президента України" оскаржити його буде неможливо.

Про це в ефірі 5 каналу заявив перший заступник глави АП Віталій Ковальчук.

За його словами, президент Петро Порошенко свідомо підписав закон про позбавлення Януковича звання президента України.

"Звернувшись же до КС з поданням щодо конституційності рішення Верховної Ради, президент зробив цілком очевидний юридичний хід, обґрунтований необхідністю бути упевненим, що у майбутньому цей закон не зможе бути оскарженим у будь-якому суді – ані в Україні, ані закордоном", - зазначив Ковальчук.

"Ми упевнені, що після рішення КС таке оскарження стане вже неможливим", - додав він.

Як відомо,   18 червня набув чинності закон про позбавлення Віктора Януковича звання президента України. Верховна Рада проголосувала за нього 4 лютого, а 9 лютого документ направили на підпис президенту.

17 червня документ було опубліковано у парламентській газеті "Голос України".  

Віктор Янукович втік із України 21-22 лютого 2014 року, після розстрілів на Майдані, який виступав проти нього і проти відмови від курсу на євроінтеграцію, переховується в РФ.

19 червня президент звернувся до КС з поданням щодо відповідності Конституції України закону "Про позбавлення В.Януковича звання президента України".

Українська правда 

powered by lun.ua