Представник церкви намагається утримати протестувальників та поліцію в Єревані від зіткнень

Вівторок, 23 червня 2015, 01:04

У Єревані на центральному проспекті Баграмяна триває сидяча акція протесту громадянського руху "Ні, грабежу" проти рішення влади про підвищення з 1 серпня тарифу на електроенергію.

За різними оцінками, в акції беруть участь близько трьох-чотирьох тисяч осіб, пише російський "Інтерфакс".

Проспект Баграмяна, де розташована резиденція президента Вірменії, куди учасники мали намір дійти ходою, перекритий силами поліції. Туди стягнуті також спецтехзніка, водомети.

Час від часу проводяться безуспішні переговори між учасниками акції та заступником начальника поліції Єревана Валерієм Осіпяном.

Організатори акції не погоджуються з пропозицією представника поліції організувати групу з трьох-п'яти осіб для зустрічі з президентом Вірменії.

 

На проспекті Баграмяна розташовуються також будівля Конституційного суду, парламенту Вірменії та низка іноземних посольств.

До місця проведення акції прибув представник Першопрестольного Святого Ечміадзіна єпископ Баграт Галстанян.

"Я тут, щоб докласти всіх зусиль, щоб уникнути зіткнення", - сказав він журналістам.

Тим часом, прес-служба поліції Вірменії розповсюдила повідомлення, в якому зазначається, що "в разі чинення опору правоохоронцям і непокори законним вимогам, хода не буде вважатися мирною і буде припинена".

"Поліція попереджає, що в рамках своїх повноважень залишає за собою право застосувати фізичну силу і спецзасоби", - йдеться в заяві поліції.

 

З 19 червня на площі Свободи відбувається цілодобова акція протесту проти підвищення цін на електроенергію.

Минулого тижня державна комісія з регулювання суспільних послуг Вірменії (КРСП) вирішила підвищити ціну за кіловат електроенергії у Вірменії на 6,93 драма (475,03/$1). Новий тариф почне діяти з 1 серпня.

На початку травня ЗАТ "Електричні мережі Вірменії" (ЕМВ), на 100% належить російському ВАТ "Інтер РАО", звернулася в КРСП із заявкою на підвищення тарифів на електроенергію.

Компанія пропонувала підвищити плату за поставлену споживачам електроенергію у денний час до 58 драмів за 1 кВт.год проти дійсного наразі тарифу в розмірі 41,85 драма, в нічні години - до 48 драмів за 1 кВт.год проти 31,85 драма.

Представник КРСП Гарегін Баграмян заявив на засіданні, що основна причина подібного рішення - коливання курсів валют.

 

Як передає співрозмовник УП з місця подій, на площі, де проходить акція протесту, відключили електроічество.
Поліція заявляє, що більше не хоче терпіти те, що відбувається і лякає застосуванням сили.

powered by lun.ua