ФСБ: українці почали їздити в Росію в 6 разів частіше, ніж росіяни до них

Середа, 24 червня 2015, 08:19

У ФСБ Росії кажуть, що кількість українців, які в'їхали до Росії за перший квартал 2015 року, в шість разів перевищило число росіян, які перетнули кордон України за такий же період.

Про це йдеться в статистиці прикордонної служби ФСБ Росії, яку наводить видання "Известия".

Згідно зі статистикою прикордонної служби ФСБ Росії, в I кварталі 2015 в країну з різними цілями приїхала рекордна кількість українців - 2,1 млн осіб. Для порівняння, за весь 2010 рік кордон Росії перетнуло 5,5 млн громадян України. Російські експерти вважають, що українці їдуть в РФ в пошуках заробітку.

За даними ФСБ, за останній рік найбільше зросла кількість службових в'їздів українців до Росії - в I кварталі 2015 вона склала 215 тис. (у порівнянні з 75 тис. За той же період 2014 року).

При цьому кількість росіян, які перетинають кордон України, останнім часом різко зменшилася.

На думку ФСБ, це пов'язано з "різними законодавчими заходами Верховної Ради, які посилили правила в'їзду росіян в Україні за внутрішніми паспортами, а також з негативною соціально-економічною ситуацією в країні".

Згідно зі статистикою, в цілому в 2015 році українці їздили в Росію за туристичними путівками в 4,5 рази частіше, ніж росіяни до України (1,458 млн поїздок проти 314 тис.).

Виконавчий директор асоціації туроператорів Росії Майя Ломідзе розповіла виданню, що в сегменті організованого туризму України "зараз практично не представлена".

"Бо війна - це перший ворог туризму", - сказала Ломідзе.

За даними соціолога керівника Центру стратегічного розвитку країн СНД Олександра Гусєва, кількість громадян України, які працюють в Росії, перевалила за 3,5 млн.

Як відомо, з 1 березня 2015 громадяни Росії не можуть здійснювати в'їзд на Україну за внутрішніми паспортами.

Також тепер росіяни можуть потрапити на Україну тільки через міжнародні та міждержавні пункти пропуску.

powered by lun.ua