КВУ: На довиборах в 205 окрузі – аномальна кількість кандидатів

Середа, 24 червня 2015, 10:53

На довиборах в 205 окрузі в Чернігівській області зареєстровано аномально багато кандидатів.

Про це йдеться у заяві Комітету виборців України.

Згідно з інформацією, на проміжних виборах в 205 окрузі зареєстровано 63 кандидати в народні депутати.

"Така аномальна кількість кандидатів не характерна для українських виборів. Минулого року під час парламентських виборів на цьому ж окрузі було зареєстровано втричі менше кандидатів. При цьому, в усіх округах Чернігівської області разом взятих зареєструвався 101 кандидат", - зазначили у КВУ.

Загалом же, відповідно до інформації, під час останніх парламентських виборів на один округ припадало в середньому 16 кандидатів. Серед округів, на яких зареєструвалась найбільша кількість кандидатів: ОВО №96 (Київська обл.) – 50 кандидатів, ОВО №135 (Одеська обл.) – 47 кандидатів та ОВО №112 (Луганська обл.) – 43 кандидати.

"Надмірне бажання деяких осіб стати народними депутатами в 205 окрузі могло бути викликане можливістю збагатитись в ході виборчого процесу", - вважають у КВУ.

"Зокрема, кандидати можуть продавати свої місця у дільничних виборчих комісіях на користь зацікавлених осіб, які прагнуть контролювати склад комісій. Таким чином, значна кількість технічних кандидатів в 205 окрузі може спричинити виборчі порушення під час довиборів 26 липня", - йдеться у заяві.

У Комітеті виборців нагадали, що подібна аномально висока кількість кандидатів також була зареєстрована під час повторних виборів народних депутатів 15 грудня 2013 року.

Тоді, в 94 окрузі (Київська область) ЦВК зареєструвала 85 кандидатів, щоправда 47 з них знялись із реєстрації до дня виборів.

При цьому кількість кандидатів під час довиборів в Україні за звичай не є надто високою.

До прикладу, на проміжних виборах народного депутата 2014 року в Івано-Франківській обл. (ОВО №83) було зареєстровано 13 кандитатів; в м. Севастополі в 2013 р. (ОВО №224) – 23 кандидати.

Реєстрація кандидатів в 205 окрузі й надалі продовжується і триватиме до 30 червня.

Українська правда

powered by lun.ua