МЗС вимагає від Росії ввозити "гумконвої" через контрольовані ділянки кордону

Четвер, 25 червня 2015, 22:29

Міністерство закордонних справ висловлює рішучий протест у зв’язку з незаконним переміщенням Росією на територію України колон вантажівок під приводом доставки так званої "гуманітарної допомоги" населенню Донецької та Луганської областей.

Про це йдеться у заяві відомства, оприлюдненій у четвер ввечері.

"Вантаж вкотре переміщено через тимчасово неконтрольовані ділянки державного кордону без офіційної згоди української сторони, з порушенням вимог українського законодавства, всупереч усталеній міжнародній практиці, а також раніше узгодженим умовам та модальностям між двома сторонами та Міжнародним комітетом Червоного Хреста", - зазначили в МЗС.

"МЗС України здійснило дипломатичний демарш та вимагає від російської сторони негайно припинити протиправні дії проти суверенітету України та направляти вантажі для гуманітарних потреб мирних жителів Донбасу через контрольовані Україною пункти пропуску в Луганській та Харківській областях", - йдеться у заяві.

Як відомо, надсиланням "гуманітарних вантажів" в Україну Росія порушує норми міжнародного права. Українські прикордонники та представники Червоного хреста заявляли, що не мають можливості перевіряти вміст фур.

Разом з тим в РНБО та штабі АТО зазначають: неодноразово фіксувалася активізація бойовиків та збільшення кількості обстрілів сил АТО одразу після отримання вмісту російських вантажівок.

Голова державної прикордонної служби Віктор Назаренко раніше заявляв, що російські вантажі не можуть законно потрапляти в країну, бо кордон Україною не контролюється. Окрім того, за його словами, "гуманітарний конвой" має бути юридично оформлений.

Українська правда

powered by lun.ua