Чорногорія може стати новим членом НАТО - ЗМІ

Понеділок, 29 червня 2015, 07:42

Чорногорію називають ідеальним кандидатом на роль нового члена НАТО на тлі зростання популярності альянсу серед населення країни.

Про це пише "Коммерсант" з посиланням на джерела.

Те, що більшість чорногорців готові підтримати вступ до НАТО, випливає з результатів оприлюднених на минулому тижні соцопитувань. Їх провели два впливових балканських агентства IPSOS - Strategic Marketing і Damar. Отримані соціологами результати схожі: за вступ до НАТО проголосували б, за даними одного агентства, 47%, проти - 43%, за даними іншого, за - 44%, проти - 40%. А на питання, чи стане Чорногорія членом альянсу, ствердно відповіли 64% і 66% відповідно.

На всесвітньому форумі з безпеки GLOBSEC в Братиславі Чорногорії був посланий ясний сигнал: саме вона буде наступним членом НАТО, пише видання.

Прем'єр Великобританії Девід Кемерон заявив: "Існують вагомі причини, щоб Чорногорія стала членом альянсу".

Представник Словаччини в НАТО Томаш Валашек висловився більш визначено: "Запрошення Чорногорії надійде обов'язково". А днями генсек альянсу Йенс Столтенберг підтвердив: рішення по Чорногорії буде прийнято в грудні.

Вступ до НАТО як стратегічної мети чорногорські влади проголосили в 2010 році, після чого швидко домоглися Плану дій щодо членства в альянсі, а потім і статусу кандидата.

Частина членів альянсу стримано ставляться до його розширення, вважаючи, що НАТО все складніше "перетравлювати" нових членів і що може виникнути новий подразник у відносинах з Росією.

Джерело "Коммерсанта" в чорногорських урядових колах вважає, що приєднання республіки до НАТО не призведе до погіршення її відносин з Москвою.

"По-перше, ми ніколи не приховували від Росії наших планів, - пояснив він.- По-друге, Москва жорстко виступає проти вступу в НАТО насамперед сусідніх з нею країн. По-третє, Росія бачить загрозу у наближенні до своїх кордонів військової інфраструктури альянсу, але Чорногорія не планує розміщувати на своїй території бази. Нарешті, в НАТО є цілий ряд країн, що мають прекрасні відносини з Росією, і Москва повинна по ідеї бути зацікавлена в збільшенні їх числа", - зазначив він.

powered by lun.ua