На Донеччині і Луганщині затримали чотирьох інформаторів бойовиків

Понеділок, 29 червня 2015, 21:13

В районі проведення АТО Службою безпеки України затримано чотирьох інформаторів бойовиків. 

За даними прес-центру СБУ, мешканці с.Велика Новосілка Донецької області були завербовані бойовиком "ДНР" з позивним "Сміт".

"Зловмисники отримали позивні "Брат Нельсон" та "Старий грек", та за завданням терористів "ГРУ ДНР" збирали відомості про місця дислокації ЗСУ та Нацгвардії, техніку, озброєння та оснащення в районі проведення АТО", - йдеться у повідомленні СБУ.

Під час збору інформації зловмисники дотримувалися правил конспірації.  Затримані повністю визнали власну провину.

Щодо  них відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 256 (сприяння учасникам злочинних організацій) Кримінального кодексу України.

Окрім того в районі Попасної (Луганська обл.) затримано інформаторку терористів - 34-річна жінка працювала на вільнонайманій посаді в одній з правоохоронних структур Попаснянського району.

"У лютому її завербував бойовик бандформування Дрьомова. Терористів "ЛНР" насамперед цікавила інформація про місця розташування та переміщення українських військ та інші відомості, які використовували для організації терактів та диверсій проти української влади", - зазначили в СБУ.

Ще одну інформаторку нейтралізовано у Рубіжному.

"Місцева мешканка підтримувала терористів у соцмережах. Публікувала пропагандистські матеріали, розповсюджувала заклики до проведення акцій непокори та інформацію про рахунки для переказу коштів на підтримку терористів. Cвій аккаунт зловмисниця використовувала для збору інформації про розташування та пересування українських військ в районі Лисичанська, Сєвєродонецька та Рубіжного", - повідомили у Службі безпеки. 

Інформаторкам повідомлено про підозру в сприянні діяльності терористичній організації (ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України). До винесення вироку вони утримуватимуться під вартою.

Українська правда

powered by lun.ua