Генпрокуратура таки взялася за Ківалова через заклики до сепаратизму

Вівторок, 30 червня 2015, 14:29

Генеральна прокуратура розслідує кримінальну справу щодо закликів колишнього регіонала, а нині позафракційного депутата Ради Сергія Ківалова до сепаратизму в Одеській області.

Про це йдеться у запиті Генпрокуратури до Національної спілки журналістів, який на своїй сторінці у Facebook опублікувала юрист Тетяна Котюжинська.

"Управлінням з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні … за фактом поширення у друкованих та електронних засобах масової інформації закликів до повалення конституційного ладу України шляхом зміни форми державного устрою та правління, меж території і державного кордону", – сказано у документі.

Мова йде про статтю Ківалова "Настало время готовить Конституцию для Одесчины", яку він опублікував 1 вересня 2014 року у газеті "2000". Наразі стаття вже видалена з сайту видання, але вона доступна у веб-архіві.

У зв'язку з цим ГПУ попросила спілку журналістів надати список всіх діючих у 2013-2015 роках журналістів України та їх контакти; контакти журналістів, які у цей період часу офіційно співпрацювали з Ківаловим і друкували його статті чи статті про нього; надати списки сайтів та друкованих видань, які передрукували вищезгадану статтю Ківалова; а також навести коментарі користувачів, які сприйняли статті Ківалова як заклик до сепаратизму.

Клікніть для збільшення

Водночас сам Ківалов наголосив: "На розгляді у Генеральній прокуратурі (перебуває справа), порушена не проти мене, а за фактом".

"Я у цій справі – свідок. Мене запрошували до слідчого один раз. Я, звичайно, ходив. І піду ще, якщо покличуть. Повірте, ніхто так не зацікавлений у ретельному розслідуванні цієї справи так, як я. І я наполягаю на всебічному глибокому розслідуванні", - йдеться у його заяві, надісланій "УП".

"Впевнений, що всі, хто пише про мою статтю, її в очі не бачили. Кажу для всіх: жодного сепаратизму в ній нема. Там йдеться, в основному, про децентралізацію. Крім того, сказано, що все повинно робитися в межах Конституції. А назва про Конституцію для Одещини – умовна. Йшлося про економічний експеримент", - запевнив Ківалов. 

Як відомо, у березні тодішній губернатор Одеської області Ігор Палиця заявив, що дав свідчення по цій справі у Генпрокуратурі. У свою чергу сам Ківалов стверджував, що жодної справи проти нього не існує, а Палицю начебто допитали через викрадення нафтопродуктів на одеській митниці.

Українська правда

powered by lun.ua