УАПЦ відхилила домовленості щодо створення єдиної церкви - УПЦ КП

П'ятниця, 10 липня 2015, 01:21

Українська Православна Церква Київського Патріархату заявляє про відмову Української автокефальної православної церкви від попередніх домовленостей щодо створення єдиної церкви.

Про це йдеться в заяві прес-служби УПЦ (КП).

"9 липня 2015 в Михайлівському Золотоверхому монастирі в приміщенні патріархії УАПЦ відбулося друге спільне засідання комісій УПЦ (КП) і УАПЦ для ведення діалогу ... УАПЦ було надано протокол засідання Архієрейського Собору УАПЦ, в якому відкидалося попередню пропозицію про принцип рівності представництва для обрання делегатів на об'єднавчий Собор (всі єпископи і по одному делегату від кожних 15 зареєстрованих релігійних організацій)", - йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, у той же час був запропонований принцип "50/50", де одна половина делегатів представляла б УПЦ (КП) (4877 релігійних організацій, підтримка, згідно з опитуваннями, 44% населення), інша половина - УАПЦ (1225 релігійних організацій, підтримка, згідно з опитуваннями, 1,5% населення).

На думку УПЦ (КП), така пропозиція є несправедливою і неприйнятною. Також в протоколі містилися інші пропозиції, а саме: щоб головував на Соборі представник Вселенського Патріарха; щоб назва Церкви була УАПЦ (КП) (в одному пункті) і УПЦ (в іншому пункті), що суперечить одне одному; щоб всі архієреї УПЦ (КП) і УАПЦ були кандидатами на предстоятеля об'єднаної церкви, а також щоб дата Собору була визнана як остаточна і, очевидно, могла і повинна була бути перенесена.

"Моспатріархія може аплодувати керівникам УАПЦ стоячи: відмовилися від усіх пропозицій про об'єднання. Це погана новина", - прокоментував на своїй сторінці в Facebook архієпископ, прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря.

Моспатріархія може аплодувати керівникам УАПЦ стоячи: відмовилися від усіх пропозицій про об'єднання. Це погана новина...

Posted by Евстратий Зоря on 9 липня 2015 р.powered by lun.ua