Децентралізація: "Самопоміч" не підтримає зміни до Конституції

П'ятниця, 10 липня 2015, 17:06

Фракція "Самопоміч" не має наміру голосувати за проект закону про внесення змін до Конституції в частині децентралізації, внесений до Верховної Ради президентом.

Про це в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" заявив голова фракції Олег Березюк.

"На сьогоднішній день це неможливо проголосувати", – сказав він.

За його словами, в "Самопомочі" вбачають у проекті змін до Основного закону ознаки централізації влади і знецінення ролі місцевих громад. За словами Березюка, внесення запропонованих змін до Конституції призведе до двовладдя на місцях.

"Виконавчий орган, керований префектом, і виконавчий комітет, який буде очолювати або голова громади, або голова різних рівнів громади. Є нюанс: префект, крім виконавчих повноважень, матиме повноваження координатора і, образно кажучи, прокурорський нагляд. І виконавчу, і наглядову функції. Ви будете кого слухати? Того, хто управляє і карає, чи того, хто тільки керує?" – сказав він.

На його думку, є загроза, що префект буде шантажувати мера міста або голову сільської ради, і протистояти цьому буде дуже складно.

Крім того, стурбованість "Самопомочі" викликає положення про право президента припиняти повноваження місцевих органів влади. За словами Березюка, причиною розпуску може бути будь-яке порушення Конституції, яке навіть не стосується питань безпеки, це буде розглядатися Конституційним судом і може бути причиною розпуску тієї чи іншої ради.

Як відомо, сам же президент наполягає, що всі побоювання марні, а його влада не буде посилена.powered by lun.ua