На посаду глави "Укрнафти" відібрали іноземця, але не Чичваркіна – Абромавічус

П'ятниця, 10 липня 2015, 19:38

Номінаційний комітет з призначення керівника "Укрнафти" запропонує Кабміну кандидатуру іноземця. Але це буде не Євген Чичваркін.

Про це повідомив міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус.

"Відбувся Номінаційний Комітет з призначення керівника "Укрнафти". Одноголосно відібрали класного професіонала. Іноземця. Але не Чичваркіна", - написав він у Twitter.

За словами Абромавічуса, Чичваркін не брав участі в офіційній процедурі та не був одним із 68 кандидатів. "Але якщо у нього є бажання, обов'язково підшукаємо сhallenge", - додав міністр.

"Згідно з процедурою, Номінаційний Комітет пропонує цього кандидата на Кабмін. Після чого - голосування на зборах акціонерів", - пояснив урядовець.

У "Нафтогазі" уточнили, що переможцем конкурсу став громадянин Великої Британії, який займав керівні посади у найбільших нафтогазових компаніях світу.

Загальний досвід роботи обраного кандидата на керівних посадах у нафтогазовій галузі становить більше 25 років.

Кандидатуру переможця буде подано на затвердження загальних зборів акціонерів Укрнафти, які відбудуться 22 липня 2015 року.

Загалом у конкурсному відборі взяло участь більше 80-ти претендентів з України, Великобританії, США, Румунії, Єгипту, Марокко, Грузії, Норвегії та Данії.

Як відомо, російський бізнесмен Євген Чичваркін ніколи не керував нафтогазовими компаніями. Він був власником компанії "Евросеть", а шість років тому під натиском російської влади був змушений продати бізнес і виїхати з Росії. Відтоді він жив у Лондоні, розвивав новий бізнес – винний магазин Hedonism Wines.

Кілька місяців тому він розповідав, що якось дзвонив у приймальню президента Петра Порошенка, щоб запропонувати свою кандидатуру в команду реформаторів, але тоді його не сприйняли серйозно.

Пізніше Чичваркін підтвердив "Українській правді", що йому запропонували очолити Укрнафту.

Водночас олігарх Ігор Коломойський, який контролює міноритарних власників акцій підприємства, запевнив, що нічого про це не чув. За його словами, конкурсна комісія 9 липня визначилася з двома фіналістами – і обидва вони англійці.

На 17 липня призначено засідання наглядової ради "Укрнафти", на якому мають підготуватися до зборів акціонерів 22 липня. Саме там планують замінити директора компанії Пітера Ванхеке - ставленика Коломойського.

Українська правдаpowered by lun.ua