Керрі не вважає Росію загрозою для США

Субота, 11 липня 2015, 00:32

Глава Державного департаменту США Джон Керрі не вважає Росію реальною загрозою для Вашингтона.

Таку позицію американського держсекретаря озвучив у п'ятницю заступник спікера держдепу Марк Тонер, передає "Укрінформ".

"Держсекретар не згоден з визначенням, що Росія, також як і Китай, становлять реальну загрозу для Сполучених Штатів. Це дві великі країни, які залучені і співпрацюють з багатьох проблем, незважаючи на будь-які розбіжності в поглядах, що існують між нами", - зазначив Тонер.

Він уточнив, що мова йде, насамперед, про співпрацю в питаннях Ірану, Сирії, ІГІЛ та інших глобальних проблемах.

Що стосується агресії Росії у Східній Європі, Тонер підкреслив, що Державний департамент дає "дуже відверті оцінки того, що Росія робить у східній Україні" і реагує на ситуацію.

"У тому числі, мова йде і про країни Балтії. Як я вже сказав, ми реагували на це шляхом наших зусиль щодо запевнення союзників, і продовжуємо це робити", - підкреслив представник зовнішньополітичного відомства США.

"І звичайно, ми допомагаємо Україні, забезпечуючи її підтримку", - додав Тонер.

Крім того він нагадав про зусилля американської сторони, спрямовані на виконання мінських угод, насамперед, Росією і сепаратистами.

"Ми повинні знайти мирне дипломатичне рішення в Україні, і ми зосереджені на цьому", - констатував Тонер.

"Звичайно, ми не згодні з Росією та її діями в регіоні, але ми не розглядаємо її як реальну загрозу", - підсумував він.

Нагадаємо, командувач корпусом американської морської піхоти генерал Джозеф Данфорд назвав Росію "найбільшою загрозою" для США.

Раніше схожу заяву зробила міністр ВПС Сполучених Штатів Дебора Джеймс.powered by lun.ua