Саакашвілі добився відсторонення голови Іллічівського порту

Четвер, 23 липня 2015, 16:03

Губернатор Одеської області повідомив, що голову Іллічівського порту відсторонили від виконання обов'язків через підозри у корупції.

Про це він заяви на брифінгу у порту в четвер.

За його словами, рішення про відсторонення керівника порту Юрія Крука було прийняте у середу вночі на рівні Міністерства.

Після більше ніж підозрілої передачі головних причалів Іллічівського порту офшорній компанії, яка зареєстрована у Центральній Американській Республіці Беліз, вчора о 12 годині ночі, ми нарешті домоглися відсторонення керівника Іллічівського порту від посади. Міліарди гривень втрачають українці кожен рік через контрабанду та офшорні махінації. Сподіваюсь, що нове керівництво буде підібрано у результаті чесного та прозорого конкурсу, щоб інтереси працівників не постраждали та бюджет став отримувати дохід. І ще дуже важливо те, що я вимагаю від Міністерства інфрастуктури та Міністерства економіки анулювати корупційний контракт з белізькою компанією та повернути причали державі.После более чем подозрительной передачи главных причалов Ильичевского порта оффшорной компании, зарегестрированной в Центральной Американской Республике Белиз, вчера в 12 ночи мы наконец- то добились отстранения руководителя Ильичевского порта от должности. Миллиарды гривен теряют украинцы каждый год из-за контрабанды и оффшорных махинаций. Надеюсь, новое руководство будет подобрано в результате честного, прозрачного конкурса, чтобы и интересы работников не пострадали и бюджет стал получать доходы. И что еще очень важно, я требую от Министерства инфраструктуры и Министерства экономики аннулировать коррупционный контракт с белизской компанией и вернуть причалы государству.

Posted by Mikheil Saakashvili on 23 липня 2015 р.

За словами Саакашвілі, "кілька днів тому порт уклав договір про оренду першого і другого причалів з офшорною компанією, яка зареєстрована в Бейлізі. Фактично, перший і другий причали відпливли з контролю української держави і бюджету".

Після того, як стало відомо про цю угоду, Саакашвілі поставив питання про відсторонення керівництва порту на рівні міністерства.

"До честі міністра (Андрія) Пивоварського і його заступника (Володимира) Шульмейстра, ми вжили дієвих заходів, завели сюди Генпрокуратуру. А в середу вночі ми добились документу, щоб відсторонити керівника Іллічівського порту пана Крука і призначити тимчасового керівника", - заявив Саакашвілі.

За його словами, після цього керівник порту отруївся і зліг хворий, а на підприємстві "готуються проплачені мітинги профспілок".

Саакашвілі порадив не брати участі у таких акціях, пригрозивши навіть звільненнями.

За його словами, "з людьми ми будемо говорити, а з тими, хто організовує проплачені акції, не будемо".

В Мінінфраструктури "Українській правді" повідомили, що Крука відсторонили "на час проведення позапланового аудиту відповідності та фінансового аудиту" з 23 липня але зі збереженням заробітної плати.

Підставою для цього стали постанова Генпрокуратури про призначення перевірки та наказ самого міністерства про позапланову перевірку.

Українська правдаpowered by lun.ua