Путін вважає, що князь Володимир поклав початок Росії та нації

112 переглядів
Середа, 29 липня 2015, 06:16

Президент РФ Володимир Путін вважає, що великий князь київський Володимир поклав початок створенню "єдиної російської націй" і централізованої Російської держави.

Про це він заявив 28 липня на прийомі на честь 1000-річчя смерті святого рівноапостольного великого князя Володимира й дня Хрещення Русі, повідомляє ТАСС

За словами Путіна, великий князь Володимир хрещенням Русі привів народи до набуття віри й духовної опори – і це стало "ключовим поворотом в історії держави й культури".

Російський президент вважає, що далекозорість князя Володимира і його діяльність "послугувала джерелом створення Росії як унікальної держави, він будував країну на любові заради Батьківщини".

"Країна будувалася на серйозних духовних міркуваннях князя Володимира, на прагненні до створення єдиного начала, здатного об'єднати народи Русі й об'єднати розрізнені землі. Він припинив міжусобицю й розтрощив зовнішнього ворога", - заявив Путін.

За його словами, князь Володимир "поклав початок створенню єдиної російської (русской – ред.) нації та фактично проклав дорогу до будівництва сильної централізованої Російської держави".

"Русь зміцніла й вела на рівних мову з сусідами – із східними й західними", - зазначив президент РФ, наголосивши, що князь Володимир "був мудрим, далекоглядним правителем Русі".

Путін переконаний, що духовні джерела й досі живлять братні слов'янські народи Росії, України й Білорусії.

А російський патріарх Кирило на прийомі сказав, що на тлі нинішніх трагічних подій відчувається чіткіше необхідність зміцнення єдності й взаємної підтримки слов'янських народів.

Зі свого боку, український президент Петро Порошенко у Києві на врочистостях до Дня хрещення Київської Руси-України та 1000-ліття упокоєння святого рівноапостольного князя київського Володимира Великого сказав, що понад тисячу років тому князь Володимир заклав основи вільної і незалежної України.

Звертаючись до присутніх на Михайлівській площі, він сказав: "Наскільки міцні та глибокі підвалини заклав великий князь – настільки ж сильним і нестримним є наше з вами прагнення до свободи і незалежності, до волі".

На думку Порошенка, з прийняттям християнства Володимир не лише визначив європейський напрямок України, сприяв її духовному та науковому розвитку, а й поклав основи зв'язку держави із країнами Заходу.

"Наша держава від прийняття нею християнства була повноправним членом всієї християнської Європи, а не лише її східної частини. Ще більшою мірою це твердження стосується української галицько-волинської держави, чий король Данило прийняв корону від Папи Римського, ставши першим українським королем. І тому є вже всі підстави ототожнювати Володимирове Хрещення із свідомим європейським вибором", - заявив він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua