МЗС обурений тортурами над Сенцовим та Чирнієм

Середа, 29 липня 2015, 18:06

МЗС України занепокоєне інформацією про тортури щодо затриманих Росією громадян України Олега Сенцова та Олексія Чирнія.

Про це заявила речниця МЗС України Мар'яна Беца під час брифінгу у середу в Києві, повідомляє Укрінформ.

"Викликають обурення факти порушень прав людини щодо зазначених громадян України. Зокрема, наявна інформація про застосування до Олега Сенцова тортур співробітниками російських правоохоронних органів під час затримання у травні 2014 року на території АР Крим. Крім того, наявні відомості застосування тортур до іншого ув'язненого у цій справі громадянина України - Олексія Чирнія", - наголосила Беца.

Вона наголосила, що при цьому свідчення, отримані внаслідок незаконних дій, використовуються для обвинувачення у тероризмі Олега Сенцова та Олександра Кольченка, що повністю нівелює об'єктивність слідства.

"МЗС України вкотре наголошує на неприпустимості та протиправності подальшого утримання на території РФ громадян України, затриманих російською окупаційною владою в АРК, та звертається до російської сторони з вимогою про їх звільнення і повернення в Україну", - зазначила Беца.

Нагадаємо, у середу у РФ відбулося чергове засідання у справі проти Олега Сенцова.

За версією російського слідства, Сенцов створив в Криму терористичну організацію, яка була структурним підрозділом забороненого в РФ "Правого сектора", з метою виходу півострова зі складу Росії. Сенцов все спростовує.

Крім нього у цій справі заарештовані Олександр Кольченко, а такожГеннадій Афанасьєв і Олексій Чирній. Останні пішли на угоду зі слідством і вже отримали вироки - по 7 років позбавлення волі. За умовами угоди зі слідством, вони повинні будуть давати свідчення на суді проти Сенцова і Кольченка.powered by lun.ua