Затримано автора SMS, який давав вказівки голові Апеляційного суду

П'ятниця, 3 липня 2015, 12:11

Слідчі Генпрокуратури спільно з працівниками СБУ затримали автора SMS-повідомлень, адресованих судді Апеляційного суду м. Києва Антону  Чернушенку.

Про це "Українській правді" повідомили в Управлінні зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури.

"Слідчі прокуратури спільно з працівниками СБУ 02 липня 2015 року в порядку ст. 208 КПК України затримали автора SMS-повідомлень, який є сином голови Апеляційного суду м. Києва Чернушенка", - зазначили в управлінні.

"У вказаних SMS-повідомленнях містились вказівки про прийняття рішень у судових справах, що розглядаються Апеляційним судом м. Києва, які отримував суддя Апеляційного суду м. Києва Чернушенко", - зазначили у Генпрокуратурі.

"Встановлено, що упродовж січня 2013 – червня 2015 років Дмитро Чернушенко, зі свого мобільного телефону надсилав SMS-повідомлення судді Апеляційного суду м. Києва – Антону Чернушенку із вказівками щодо прийняття рішення у справах, які перебувають на розгляді у вказаному суді", - зазначили у ГПУ.

"Надалі Антон Чернушенко вчиняв втручання в автоматизовану систему документообігу суду "АСЕД Апеляція" з метою штучного розподілу справ та визначення себе головуючим чи суддею у складі колегії, яка розглядає вказану справу, щоб мати змогу постановляти завідомо неправосудні рішення (ухвали)", - зазначили в Генпрокуратурі.

Затриманий Дмитро Чернушенко знаходиться в СІЗО, упродовж 24 годин після затримання йому має бути оголошено підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, після чого готуватимуться документи для звернення до слідчого судді з клопотанням про обрання міри запобіжного заходу. 

Як відомо,  Генпрокуратура повідомила про підозру голові Апеляційного суду Києва Антону Чернушенку у скоєнні тяжких кримінальних злочинів. 

Чернушенка підозрюють у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 376-1 (незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду) та ч. 2 ст. 375 (постановлення суддею завідомо неправосудних судових рішень) КК України.

Було оприлюднено тексти смс-повідомлень, які отримував голова Київського апеляційного суду Антон Чернушенко із вказівками про необхідний результаті тієї чи іншої справи

Пізніше парламент дав дозвіл на затримання судді. З того моменту місце перебування судді невідоме.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування