Ахметов і юрист Клюєва намагаються повернути Межигір'я?

П'ятниця, 3 липня 2015, 16:17

Новий директор компанії-власника Межигір'я - "Танталіт" - Олександр Приймак та Київенерго намагаються шляхом махінацій повернути колишню резиденцію Януковича.

Про це "Українській правді" повідомили активісти Катерина Кувіта і Дмитро Карп.

"Вранці у вівторок, коли в комітеті був розгляд по Сергію Клюєву, у Межигір'я приїхав Приймак. Почав розповідати журналістам, що його не допускають на територію власності, хоча він навіть не намагався туди пройти", - розповіла активістка.

За її словами, вийшла громада Межигір'я, представники наглядової ради і комендант.

"Приймак запропонував усім здати ключі і залишити територію, звичайно, ніхто цього робити не став", - розповіла вона.

За словами активістів, Приймак приїжджав в Межигір'ї разом з представником Київенерго (належить ДТЕК Ріната Ахметова - ред).

"Ми вже кілька місяців воюємо з Київенерго, оскільки "Танталіт", у якого є з ними договір, не оплачує електроенергію. Ми давно подали документи, оформили  ГО "НПУ Межигір'я" для того, щоб за електрику платити, але під різними приводами "Київенерго" відмовляється укладати з нами договір", - додала Катерина.

"Виходить, що "Київенерго" заганяє в борги "Танталіт", той їх не оплачує, накопичується борг. Перша думка, яка приходить - це спроба в судовому порядку в рахунок боргу "Танталіту" забрати частину майна компанії", - вважає Кувіта.

"Раніше Ахметов з Клюєвим домовилися, що саме Київенерго поставляло сюди електрику, хоча Межигір'я - це територія Київобленерго. Але на Межигір'ї стоїть своя підстанція і власна лінія електропередач, на яку подаються 110 кіловольт", - розповів Кувіта.

"За документами фактична вартість, за яку будувалася підстанція - близько 5 млн доларів. Комерційна вартість з урахуванням продажу електроенергії - від 25 до 50 млн доларів", - додала вона.

Кувіта продемонструвала "Українській правді" заяву Приймака в міліцію, в якому той заявив, що 22 лютого 2014 року "невідомими озброєними людьми був захоплений комплекс будівель і споруд, які є власністю ТОВ "Танталіт" і знаходяться ... у "Межигір'ї", - сказано в заяві.

 
 

При цьому Приймак скаржиться, що ці люди "протиправно втрутилися в автоматичну систему електропостачання і не пускають співробітників Київенерго для проведення необхідних дій для забезпечення безпеки на об'єкті, тобто на трансформаторних підстанціях електроустановках, які є також власністю "Танталіту".

У Госпсуді Києва дійсно вже прийнято низку рішень на користь "Київенерго" про борг "Танталіту" за електрику. Сума боргу, згідно з судовими рішеннями, досягає більше 7,4 мільйонів гривень за період з 1 червня 2014 по 1 березня 2015 року.

У свою чергу активіст Дмитро Карп у коментарі "Українській правді" додав, що це ситуація стала можливою, оскільки рішенням ВР земля повернута державі, але весь майновий комплекс належить "Танталіту". На нього накладено арешт, але немає заборони на користування цим майном.

Крім того, за словами Карпа, прокуратура "не зробила жодних дій, для того щоб заборонити перепродаж "Танталіту" або його призупинити в рамках кримінального процесу".

"Вони могли, але цього не зробили. Фактично дозволяється втекти Клюєву, вивести частину активів", - додав Карп.

Приймак став власником "Танталіту", купивши частку за 44 тисячі гривень при сумі статутного капіталу в майже 147 мільйонів гривень. Директором Танталіту Приймак став 26 грудня 2014.

 

Приймака називають юристом Клюєва. Сам він у коментарі "1+1" визнавав, що спілкувався з юристом Клюєва, який запропонував йому "зайнятися захистом".

"Українська правда" звернулася за коментарем до Приймака, проте він відмовився давати його по телефону, запропонувавши надіслати йому письмовий запит. На пропозицію "Української правди" отримати коментар особисто, він, пославшись на зайнятість, запропонував призначити зустріч лише через тиждень.

Як відомо, після втечі Януковича над Межигір'ям взяли шефство активісти.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування