Клімкін анонсував нове голосування в РБ ООН щодо трибуналу

П'ятниця, 31 липня 2015, 08:38

Новий розгляд у Радбезі ООН резолюції у справі про падіння малайзійського "Боїнга" на сході України відбудеться за два місяці, після оголошення результатів розслідування.

Про це заявив голова МЗС України Павло Клімкін в інтерв'ю "Associated Press", повідомляє Lenta.ru.

П'ять країн, які розслідують обставини авіакатастрофи, – Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди й Україна – спробують знову отримати схвалення Радбезу ООН на створення міжнародного трибуналу, сказав Клімкін.

"За два місяці в нас буде остаточний звіт (про результати розслідування), і що скаже через два місяці Росія? Ми, безумовно, спробуємо ще раз заручатися підтримкою всього світового співтовариства", - заявив голова МЗС України.

У свою чергу, директор департаменту політики й комунікацій МЗС України Олексій Макєєв в ефірі "5 каналу" заявив, що робота над створенням трибуналу триває попри вето Росії.

За його словами, зараз визначається форма трибуналу й те, "яким чином буде забезпечено торжество правосуддя".

Раніше в МЗС Нідерландів заявили, що Малайзія, Нідерланди, Австралія, Бельгія та Україна замислилися про створення незалежного трибуналу щодо розслідуванню причин авіакатастрофи. "Ще один варіант, який зараз обговорюється, – це створення суду під егідою Генеральної Асамблеї ООН", - зазначили у відомстві.

Також розглядається можливість проведення слухань у національному суді однієї з країн-ініціаторів.

Як відомо, 30 липня Рада Безпеки ООН не прийняла проект резолюції про створення трибуналу для кримінального переслідування винних у авіакатастрофі. За документ проголосували 11 країн-членів РБ. Китай, Венесуела й Ангола утрималися, Росія скористалася правом вето.

Резолюція була підготовлена Австралією, Нідерландами, Малайзією, Бельгією та Україною.

Клімкін тоді заявив, що "вето Росії щодо MH17 – це явка з повинною".

Як відомо, 17 липня 2014 року "Боинг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, який летів із Амстердаму в Куала-Лумпур, розбився в Донецькій області. Загинули всі 298 людей, які були на борту.

Україна вважає, що пасажирський літак збили проросійські бойовики з установки "Бук", яку надала для війни Росія. РФ же свою провину заперечує.powered by lun.ua