Коаліція досі не може домовитись про виборчий закон

7 переглядів
Четвер, 9 липня 2015, 17:59

Фракції коаліції дійшли згоди в тому, що у місцевих виборах не повинні брати участь виборчі блоки, однак не домовилися щодо заборони політичної реклами.

Про це розповів заступник лідера фракції БПП Ігор Кононенко після засідання ради коаліції у четвер.

За його словами, зміни до Конституції та закон про місцеві вибори стануть пріоритетними у порядку денному Верховної Ради на наступний пленарний тиждень.

"По закону про вибори більшість позицій погоджено. По-перше всі фракції погодилися зняти питання блоків, розвивати партійні структури і не створювати під якісь конкретні вибори блоки, які потім розпадуться", - сказав Кононенко.

"Дискутується питання зменшення кількості депутатів: всі фракції коаліції погоджуються з тим, що кількість депутатів потрібно зменшувати, але дискусія триває навколо того, наскільки конкретно її потрібно зменшувати", - додав він.

За словами Кононенка, найрадикальнішою є пропозиція фракції "Самопоміч" щодо зменшення кількості депутатів на 50%. Крім того, за його словами, іншим дискусійним питанням є заборона політичної реклами, оскільки "немає гарантій, що у разі заборони реклами, вона не буде камуфлюватися під комерційну".

"Тому наша позиція полягає в тому щоб просто обмежити рекламу і витрати на неї", - сказав він.

Також за словами Кононенка, фракції коаліції вирішують, яким чином запобігти появі політичних сепаратистських проектів.

"Є пропозиція "Батьківщини": якщо партія не пройшла за результатами виборів виборчий бар'єр у 30-50% регіонів, то по цій партії вибори визнаються такими, що не відбулися. Але це дуже дискусійне питання, бо по суті ми коригуємо волевиявлення виборців вже після виборів".

"Тому ми готові підтримати пропозицію, що партія має висувати кандидатів не менш ніж у 2/3 областей а також те, що вона повинна мати зареєстровані осередки не менш як у двох третинах регіонів", - зазначив Кононенко.

Як відомо у четвер спікер ВР Володимир Гройсман зазначив, що позачергового засідання у четвер 9 липня не відбулося, тому що депутати не узгодили остаточно редакцію закону про місцеві вибори, який мав голосуватися в цей день.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua