ГПУ програла Фірташу суд щодо 11 мільярдів кубів газу "РосУкрЕнерго"

Понеділок, 10 серпня 2015, 12:07

Господарський суд Києва відмовив Генеральній прокуратурі у визнанні незаконними 2 договорів купівлі/продажу від 20 січня 2009 року між "Нафтогазом" і "Газпромом", згідно з якими "Нафтогазу" було передано право власності на 11 млрд кубометрів газу, які належали компанії "РосУкрЕнерго".

Про це йдеться в документі, текст якого мають "Українські новини".

Генпрокуратура обґрунтовувала свої позовні вимоги тим, що ці контракти укладені "Нафтогазом" і "Газпромом" без намірів створення правових наслідків. Згідно з документом, ГПУ вказувала на те, що ці договори є фіктивними.

Розглянувши доводи Генпрокуратури, суд дійшов висновку, що жодна з ознак фіктивності цих договорів не знайшла свого підтвердження під час розгляду справи.

Згідно з документом, на засідання суду у цій справі не прибули представники ні Міністерства енергетики та вугільної промисловості (сторона позивача), ні НАК "Нафтогаз України" і "Газпрому" (обидва - відповідачі по справі).

20 січня 2009 між "Нафтогазом" і "Газпромом" був підписаний договір переуступки права вимоги, предметом якого була передача "Газпромом" і "Газпром-Експортом" "Нафтогазу" права вимагати заборгованість "РосУкрЕнерго" перед російськими газовими компаніями у розмірі 1,7 млрд доларів.

У той самий день був підписаний договір продажу "Нафтогазом" "Газпрому" 11 млрд кубометрів газу (які до цього належали "РосУкрЕнерго") за 1,7 млрд доларів, а потім договір купівлі "Нафтогазом" у "Газпрому" цих самих 11 млрд кубометрів газу (які перебували в ПСГ України) також за 1,7 млрд доларів.

У подальшому, цей газ був включений в баланс "Нафтогазу".

8 червня 2010 року Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольмазобов'язав "Нафтогаз" повернути "РосУкрЕнерго" 11 млрд кубометрів газу і надати додатковий обсяг газу у розмірі 1,1 млрд кубометрів неустойку за порушення умов контракту.

Як повідомлялося, у липні 2014 року "Газпром" і компанія Centragas Holding AG вирішили ліквідувати компанію RosUkrEnergo AG (Швейцарія).

До 2009 року "РосУкрЕнерго" було монопольним постачальником газу в Україну.

50% "РосУкрЕнерго" належить "Газпрому", і 50% - компанії Centragas Holding AG, яка контролюється Дмитром Фірташем і Іваном Фурсіним.

Економічна правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування