Лавров хоче обговорити проект Конституції України в "нормандському форматі"

Понеділок, 17 серпня 2015, 13:41

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров хоче провести зустріч у "нормандському форматі" на рівні експертів для обговорення проекту змін в Конституцію України.

Про це він заявив за підсумками переговорів з іранським колегою Джавадом Зарифом, повідомляє ТАСС.

"Будемо готові провести зустріч, мабуть, на рівні експертів для початку, щоб покласти два документа на стіл – мінський комплекс заходів і ті поправки до конституції, які були прийняті у Верховній Раді, і ті документи, прийняті Верховною Радою в тому, що стосується проведення місцевих виборів на Донбасі та надання цим територіям особливого статусу", – сказав Лавров.

"Просте зіставлення зобов'язань Петра Порошенка і того, що в результаті в Києві було зроблено, має бути дуже цікавим заняттям", – вважає він.

Лавров повідомив, що Росія підготувала документ, який "детально аналізує" виконання Києвом мінських угод.

"Ми підготували розгорнутий, сторінок на вісім документ, який розглядає наскільки дії Києва відповідають прийнятим зобов'язанням, і передали його державам – гарантам мінських угод", – сказав він.

Лавров заявив, що цей документ можна використовувати в рамках майбутніх контактів "нормандської четвірки" для "аналізу дій української влади".

Він додав, що зустрічі контактної групи та її підгруп наступного тижня зможуть переломити тривожну ситуацію в Україні.

"Нас турбує розвиток подій останніх днів, який дуже сильно нагадує підготовку до військових дій", – сказав Лавров.

Як відомо, останнім часом бойовики значно посилили обстріл позицій українських силовиків, а також мирних міст.

Раніше Верховна Рада прийняла і направила до Конституційного суду проект змін до Конституції, який, зокрема, передбачає надання частини Донбасу особливого режиму самоврядування за умови виконання цими територіями низки умов.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: