Мінфін пропонує не оподатковувати всю мінімальну зарплату

Середа, 19 серпня 2015, 09:19

Міністерство фінансів пропонує встановити нульову ставку податку на прибутки фізичних осіб на увесь розмір мінімальної зарплати з 1 січня 2016 року.

Про це заступник міністра фінансів Олена Макеєва сказала в інтерв'ю "телеканалу 24", повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Сьогодні в Україні не оподатковується тільки 50% мінімальної зарплати - 609 грн обкладається НПФО за ставкою 0%. А з 1 січня повна мінімальна заробітна плата не оподатковуватиметься", - заявила вона.

За словами Макеєвої, очікування бізнесу пов'язані передусім зі зниженням навантаження на фонд заробітної плати, яка на сьогодні сягає 50%.

"У більшості європейських країн такого податкового навантаження немає", - сказала вона.

Заступник міністра зазначила, що планується знизити і розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ), середнє значення якого на сьогодні становить 41%. МВФ запропонував знизити ставку за ЄСВ до 28%, але Мінфін може знизити ще більше, якщо будуть знайдені компенсатори.

Макеєва пояснила, що зниження ЄСВ на 1% призведе до зниження надходжень до бюджету на 5 млрд грн.

За словами заступника міністра, компенсувати зниження ставок планується за рахунок скасування спеціального режиму за податком на додану вартість для сільгоспвиробників (що дасть змогу залучити додатково майже 11 млрд грн), легалізації грального бізнесу, боротьби з контрабандою і податковими ямами.

Макеєва зазначила, що Мінфін не чекає після податкової реформи швидкого ефекту в детінізації економіки, оскільки бізнес займе вичікувальну позицію.

"Практика інших країн свідчить, що в перший рік немає детінізації. Чому? Тому що бізнес не довіряє тому, що ці правила не будуть змінені через 3-4 місяці. Тому півроку, вісім місяців бізнес чекатиме - чи стабільне це законодавство", - сказала вона.

Мінфін під час податкової реформи пропонуватиме принаймні на три роки ввести заборону на будь-які зміни до Податкового кодексу.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: