МОЗ звинуватили у смерті шести людей. Квіташвілі спростовує

Четвер, 20 серпня 2015, 16:59

Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка проінформують про публічне представлення результатів розслідування щодо діяльності посадових осіб Міністерства охорони здоров'я, а остаточне рішення ухвалить уряд на найближчому засіданні.

Про це за підсумками представлення заявив віце-прем'єр Валерій Вощевський, повідомляє "Укрінформ".

"Ми сьогодні ще раз проінформуємо прем'єр-міністра про те, яка розмова відбулась, про висновки, які зробила комісія. Уряд розгляне це питання на найближчому засіданні, і, я думаю, прийме адекватне рішення. Жодного з висновків, зробленого комісією, не буде залишено поза увагою", - сказав Вощевський.

Акт про результати службового розслідування, яке провело Національне агентство з питань державної служби, оприлюднив її очільник заступник голови Нацдержслужби Олександр Скопич.

Згідно з висновком комісії, недоліки в системі охорони здоров'я мають системний характер, а робота міністерства організована неналежним чином.

Зокрема, члени комісії дійшли висновку, що міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі не подбав про те, щоб вчасно організувати закупівлю медичних товарів і ліків для медзакладів, до того ж, у МОЗ зволікали з відправленням за кордон важкохворих дітей і бійців АТО, в результаті чого шестеро людей померли.

У свою чергу керівники МОЗ надали докладні пояснення по кожному пункту висновків комісії.

Квіташвілі подякував комісії за роботу, водночас звинуватив частину її членів у необ'єктивності та політичній заангажованості.

Він також відкинув звинувачення у смерті дітей, оскільки, за його словами, члени комісії не включили до своїх висновків інформації про те, як і від чого померли хворі.

"Коли робиться таке розслідування і наводяться ось такі факти, не вказуються дати, а йдеться про життя і смерті людей, коли потім учасник цієї комісії до опублікування цього акту розповідає ЗМІ, що на моїй совісті життя 6 дітей, і він бреше, я взагалі ставлю під питання весь цей акт - як його легітимність, так і все, що там написано", -  наголосив Квіташвілі.

Коментуючи журналістам  публічне представлення результатів службового розслідування, міністр охорони здоров'я зазначив, що "в країні створено дуже гарний прецедент".

"Рішення провести публічне представлення результатів було правильним, тому що все це набуло якогось спекулятивного характеру, і ті історії, що внаслідок наших діянь загинуло шість дітей - це просто блюзнірство і аморально. І тому хоча б той факт,  що ми змогли вам розповісти, що такого не було і не могло бути, для мене дуже важливий", - зазначив урядовець.

Як відомо, "Українська правда" писала про хронологію і зміст непублічного конфлікту між МОЗ, Кабінетом міністрів і депутатами Верховної Ради.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування