Частина "Правого сектора" стане підрозділом у складі СБУ – ЗМІ

Четвер, 20 серпня 2015, 18:57

Частина "Правого сектора" стане штатним підрозділом у складі СБУ.

Про це заявив в коментарі "Громадському ТБ" командир 5-го окремого батальйону ДУК "Правий сектор" з позивним "Чорний".

За його словами, це дасть можливість добровольцям легалізуватися. А це означає, що вони отримають статус учасника АТО, законну зброю, постійну зарплату і можливість постійного перебування на передовій.

"Це було важке рішення, тому що ми розуміємо, що це ще одна причина для того, щоб нам закиди різні робити, що, мовляв, "Правий сектор" - сбушники, і ми говорили, що вони такі, а ви не вірили, а на Майдані вони були сформовані СБУ чи ФСБ - це на совісті тих людей. Я думаю, що служба для наших хлопців в ЦСО "А" СБУ - це не найгірший, а найкращий варіант з тих, що ми можемо запропонувати", - сказав "Чорний".

"Якщо ви подивитесь на вимоги, які висуваються до кожного бійця, а це найелітніший підрозділ, який є в Україні, ну якщо вони будуть там служити - то це честь для нас. Той, хто хоче воювати, для того є шанс постійно бути на передовій, тому що 6-ий підрозділ постійно в зоні проведення АТО", - повідомив командир батальйону.

Як розказав "Чорний", серед критеріїв відбору: психологічні якості, поліграф, відсутність судимості, фізична підготовка. Віковий ценз - від 20 до 45 років.

Відповідний контракт для рядових - від 3-х до 5-ти років, в офіцерів - від 1-го до 5-ти.

Щодо зарплати, за словами комбата, рядовий отримуватиме 5,5 тисяч гривень плюс рахуватиметься перебування в зоні АТО - множиться на 2. У офіцерів - 7,5 тисяч гривень плюс те самі умови за перебування в зоні АТО.

"Там ще є градація по вислузі років, але далі ми не вникали, нам би зараз запустити цей процес. Але головне: ті люди, які хочуть служити у державних структурах, мають повну можливість, і ми маємо можливість їм таке запропонувати. Якщо до нас будуть питання, легалізовані ми чи ні, ми можемо показати списки - ось, ці люди служать в легальних підрозділах, до нас не має бути ніяких запитань", - підкреслив "Чорний".

На запитання журналіста, що робитимуть ті, хто не захоче служити у спецпідрозділі, комбат відповів, що "вони без можливості служити не залишаться".

"Ми завжди маємо можливість брати участь у бойових діях, і ми їх до цього часу ведемо. Все дуже просто: наші підрозділи, як би комусь не хотілося, розвідка і все інше, завжди перебувають в зоні АТО", - додав "Чорний". 

Водночас, підкреслив комбат, ніхто не закриває двері перед тими бійцями, які хочуть воювати у складі ЗСУ. 

Як повідомив командир 5-го окремого батальйону ДУК "Правий сектор", формування штатного підрозділу в СБУ не відбуватиметься швидко. Тому що стандартний відбір кожного бійця триває 6 місяців. Щоправда, за словами "Чорного", в СБУ погодились скоротити цей термін до 2-х місяців.

"Чорний" також підкреслив, що єдина структура, з якою у "Правому секторі" не ведуть переговорів щодо легалізації, то це МВС. Бо вимога, яку у корпусі висунули до відомства - відповідь по винних і причетних до подій на Майдані, досі не виконана.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: