У Польщі проросійські вандали спаплюжили пам'ятники воїнам УПА

62 перегляди
Неділя, 23 серпня 2015, 01:19

У селі Молодич Ярославського повіту Підкарпатського воєводства невідомі осквернили пам’ятник воїнам УПА та жителям села, які трагічно загинули.

Про це повідомляє Польське радіо.

Пам’ятне місце складається з двох таблиць, одна з яких увічнює пам’ять "солдатів УПА, полеглих в 1945—1947 роках".

Саме ця частина монумента із тризубом та написами на честь вояків УПА замальована червоною та синьою фарбами.

Таблиця була встановлена в 2002 році. У червні минулого року та сама частина монумента була замальована білою та червоною фарбами.

Голова Об’єднання українців у Польщі Петро Тима називає серію нищень українських пам’ятників у Польщі "добре спланованою провокацією".

Він вказує, що відео потрапляє "у відповідні руки і з’являється не на випадкових веб-ресурсах". Оприлюднення цього відео, звертають увагу в ОУП, — це теж складова спецоперації.

Радіо також повідомляє, що цього тижня в селі Вербиця Люблинського воєводства вчинено акт вандалізму на монументі борцям Української повстанської армії.

Прихильник "Новоросії" та проросійськи налаштований вандал відзняв акт наруги на відео, його відразу було викладено на терористичному YouTube каналі Novorossia.Today. Навесні – на початку літа українські пам’ятники також знищено, це мало місце в селах Грушовичі, у селі Радруж Любачівського повіту та на взгір’ї Монастир біля села Верхрата.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua