Втрати під Іловайськом замовчують, ТСК нарахувала з тисячу бійців - Сенченко

Середа, 26 серпня 2015, 13:07

Кількість українських бійців, які загинули в результаті Іловайської трагедії 2014 року, може становити до тисячі людей.

Про це заявив голова тимчасової слідчої комісії з розслідування Іловайської трагедії (із серпня по жовтень 2014 року) Андрій Сенченко на прес-конференції, повідомляє "ОстроВ".

"Для того, щоб чесно відповістити на запитання про втрати, потрібно в розрізі кожної силової структури, яка брала участь у цих подіях на тому чи іншому етапі, дати наступні відповіді: загиблі безпосередньо в боях у всіх епізодах; померлі від ран у госпіталях, від ран, отриманих у всіх Іловайських подіях, і довідково зниклі безвісти", - зазначив він.

"Наша комісія змогла лише побічно оцінити ці втрати у всіх епізодах у сумі до 1000 осіб. Чому побічно? Тому що є епізод. Його, зчепивши зуби, просто замовчує військове відомство – вони роблять вигляд, що його не було й спочатку це не розслідувала військова прокуратура", - заявив Сенченко.

"Коли Іловайськ був оточений приблизно 3,5-3,6 тисячами російських військових, регулярними частинами, посиленими за нашим даними 500 бойовиками, то в наступ на ці сили з метою деблокування Іловайська послали роту й тактичну групу 51 бригади, тобто послали на смерть", - сказав він.powered by lun.ua