Ляшко оголосив про перехід в опозицію і забрав свого віце-прем'єра з Кабміну

Вівторок, 1 вересня 2015, 14:46

Фракція Радикальної партії виходить з парламентської коаліції і переходить в опозицію до влади.

Про це заявив її лідер і керівник однойменної фракції Олег Ляшко, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Від імені фракції Радикальної партії я повідомляю про наше рішення про вихід з коаліції", – заявив він журналістам у кулуарах парламенту у вівторок після завершення засідання.

На його переконання, влада під час голосування за законопроект про внесення змін до Конституції в частині децентралізації в першому читанні об'єдналася з "Опозиційним блоком", а також "представниками олігархічних груп".

У свою чергу віце-прем'єр Валерій Вощевський, який був у Кабміні за квотою Ляшка, заявив про відставку.

"Рішення фракції Радикальної партії про вихід з коаліції було прийнято одноголосно... як результат, радикальна партія не може мати свого представника в уряді. Це означає для мене – моя заява про складення повноважень віце-прем'єр-міністра", – заявив він журналістам.

Як відомо, фракція Ляшко в понеділок не підтримала внесення змін до Конституції в частині децентралізації. Під час обговорення у Верховній Раді її депутати вчиняли в залі галас, намагалися блокувати трибуну та зірвати голосування.

У суботу депутат від Радикальної партії Ігор Мосійчук заявляв, що проти нього і Ляшка Генпрокуратура порушила кримінальні справи за організацію злочинної групи.

Тиждень тому в інтерв'ю "Радіо Свобода" Ляшко запевняв, що його фракція у жодному разі не вийде з коаліції.

"Ми разом у коаліції приймаємо необхідні для країни закони – раз. Друге. Вихід з коаліції – це фактично шлях до дострокових парламентських виборів, в результаті яких до влади може повернутися банда Януковича. Тому добровільно ми самі з коаліції не вийдемо, навіть якщо нас звідти вперед ногами будуть виносити", - говорив він.

Коаліційна угода передбачає, що фракція, яка хоче вийти з коаліції, повинна письмово повідомити про це інших учасників не менш ніж за 10 днів. Також вихід з коаліції однієї з фаркцій не означає автоматичне припинення існування коаліції, якщо кількість депутатів у ній становить 226 або більше.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування