Опубліковано "коаліційну угоду", яку ще обговорюють

50 переглядів
8
Середа, 29 жовтня 2014, 09:56

Опубліковано проект коаліційної угоди, яку обговорюють переможці парламентських виборів-2014.

Текст проекту "тільки для цілей обговорення" нараховує 48 сторінок.

В угоді, оприлюдненій на сайті президентської партії solydarnist.org, прописані зобов’язання членів коаліції і її принципи.

В проекті написано, що будь-яка фракція може увійти до коаліції за згодою її учасників. Якщо фракція хоче вийти з коалції, то мусить письмово попередити про це керівників інших фракцій коаліції не пізніше, ніж за 10 днів до дати виходу.

Фракцію також можуть виключити з коаліції, якщо вона порушить Коаліційну угоду.

Якщо при цьому чисельність коаліції не стане меншою, ніж це передбачено Конституцією, то коаліція продовжуватиме існувати.

"В разі виходу чи виключення депутатської фракції з Коаліції, Верховна Рада...може прийняти рішення про звільнення з посад членів Кабміну, кандидатури яких були запропоновані депутатською фракцією, що вийшла чи була виключена з коаліції", - йдеться у тексті.

Пропонується, що робочими органами парламентської більшості будуть Збори коаліції і Рада коаліції.

Збори коаліції скликаються для вирішення найважливіших питань діяльності коаліції, а також якщо Рада коаліції не може ухвалити якесь рішення.

Збори коаліції скликаються Радою коаліції за її ініціативою або ініціативою будь-якої фракції, що входить до складу коаліції. Якщо Рада коаліції не скликає Збори на вимогу фракції, така фракція має право скликати Збори самостійно.

Збори коаліції правомочні, якщо на них присутні більшість народних депутатів - учасників коаліції. Рішення Зборів коаліції приймаються більшістю від депутатів - членів фракцій, які входять у коаліцію.

Рада коаліції складається з представників фракцій, які формують коаліцію. Цей орган формується на пропорційній основі, кожна фракція призначає 1 представника від 15 членів фракції. Один із представників фракції у Раді коаліції – голова цієї фракції.

Очолюють Раду коаліції співголови коаліції, якими за посадою є голови фракцій, що формують коаліцію.

Засідання Ради коаліції відбуваються напередодні сесійного засідання Верховної Ради або частіше у разі необхідності.

Рішення Ради коаліції приймаються простою більшістю голосів за умови присутності 2/3 членів Ради на її засіданні.

Раніше джерела повідомляли, що проект коаліційної угоди, запропонований президентом, передбачає передачу опозиції посади віце-спікера і голів комітетів з питань регламенту, з питань свободи слова, з питань культури і духовності, з питань сім'ї молоді та спорту, а також контрольної комісії з питань приватизації.

Квотування посад заступників міністрів проектом угоди забороняється.

Також за цією угодою законопроекти "на виконання програми коаліції" можуть вносити до парламенту уряд, президент або депутати за умови погодження з Виконавчим комітетом реформ.

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 93.72.238.---Павло Бабіч..
Цікаво, а хто тоді опозиція. З коаліцією зрозуміло. А опозиція - це хто??? Може Ляшко? Або Тимошенко? Чи це ОБ???
IP: 93.74.197.---цюк..
Також за цією угодою законопроекти "на виконання програми коаліції" можуть вносити до парламенту уряд, президент або депутати за умови погодження з Виконавчим комітетом реформ, котрий підпорядкований Президенту. Отож виявляється, що реформами опікується один Президент і від його долі вони будуть залежать. Глава держави забув, що ми живемо в парламентсько-президентській республіці.До чого довели диктаторські повноваження Януковича усім відомо.
IP: 95.67.106.---Kasper Lee..
лично мне бы хотелось видеть больше цифр а не просто "мы всё улучшим" хотелось бы знать на сколько улучшим и когда. очень не хватает дат начала реформ, очень не хотелось бы чтобы реализовывать их начали через 5 лет когда на носу будут выборы
IP: 217.12.195.---trebuchet..
Просмотрел "Угоду". Если коротко - то полный бред (за исключением 2-3 пунктов). Никаких радикальных реформ во взаимотношениях общество-государство-бизнес. Точно такой же документ мог быть принят при Януковиче
IP: 80.91.175.---burguin08..
цюк: Також за цією угодою законопроекти "на виконання програми коаліції" можуть вносити до парламенту уряд, президент або депутати за умови погодження з Виконавчим комітетом реформ, котрий підпорядкований Президенту. Отож виявляється, що реформами опікується один Президент і від його долі вони будуть залежать. Глава держави забув, що ми живемо в парламентсько-президентській республіці.До чого довели диктаторські повноваження Януковича усім відомо.
Логика в этом есть. Что б не каждый сам себе реформировал а был какой то единый согласованный путь.
Усі коментарі