Опубліковано "коаліційну угоду", яку ще обговорюють

Середа, 29 жовтня 2014, 08:56

Опубліковано проект коаліційної угоди, яку обговорюють переможці парламентських виборів-2014.

Текст проекту "тільки для цілей обговорення" нараховує 48 сторінок.

В угоді, оприлюдненій на сайті президентської партії solydarnist.org, прописані зобов’язання членів коаліції і її принципи.

В проекті написано, що будь-яка фракція може увійти до коаліції за згодою її учасників. Якщо фракція хоче вийти з коалції, то мусить письмово попередити про це керівників інших фракцій коаліції не пізніше, ніж за 10 днів до дати виходу.

Фракцію також можуть виключити з коаліції, якщо вона порушить Коаліційну угоду.

Якщо при цьому чисельність коаліції не стане меншою, ніж це передбачено Конституцією, то коаліція продовжуватиме існувати.

"В разі виходу чи виключення депутатської фракції з Коаліції, Верховна Рада...може прийняти рішення про звільнення з посад членів Кабміну, кандидатури яких були запропоновані депутатською фракцією, що вийшла чи була виключена з коаліції", - йдеться у тексті.

Пропонується, що робочими органами парламентської більшості будуть Збори коаліції і Рада коаліції.

Збори коаліції скликаються для вирішення найважливіших питань діяльності коаліції, а також якщо Рада коаліції не може ухвалити якесь рішення.

Збори коаліції скликаються Радою коаліції за її ініціативою або ініціативою будь-якої фракції, що входить до складу коаліції. Якщо Рада коаліції не скликає Збори на вимогу фракції, така фракція має право скликати Збори самостійно.

Збори коаліції правомочні, якщо на них присутні більшість народних депутатів - учасників коаліції. Рішення Зборів коаліції приймаються більшістю від депутатів - членів фракцій, які входять у коаліцію.

Рада коаліції складається з представників фракцій, які формують коаліцію. Цей орган формується на пропорційній основі, кожна фракція призначає 1 представника від 15 членів фракції. Один із представників фракції у Раді коаліції – голова цієї фракції.

Очолюють Раду коаліції співголови коаліції, якими за посадою є голови фракцій, що формують коаліцію.

Засідання Ради коаліції відбуваються напередодні сесійного засідання Верховної Ради або частіше у разі необхідності.

Рішення Ради коаліції приймаються простою більшістю голосів за умови присутності 2/3 членів Ради на її засіданні.

Раніше джерела повідомляли, що проект коаліційної угоди, запропонований президентом, передбачає передачу опозиції посади віце-спікера і голів комітетів з питань регламенту, з питань свободи слова, з питань культури і духовності, з питань сім'ї молоді та спорту, а також контрольної комісії з питань приватизації.

Квотування посад заступників міністрів проектом угоди забороняється.

Також за цією угодою законопроекти "на виконання програми коаліції" можуть вносити до парламенту уряд, президент або депутати за умови погодження з Виконавчим комітетом реформ.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: