Український заручник Клих, якому в РФ приписують бої в Чечні, заявив про тортури

П'ятниця, 11 вересня 2015, 17:54

Українець Станіслав Клих, якого в Росії намагаються звинуватити в участі у війні в Чечні, заявляє, що давав свідчення під тортурами.

Про це йдеться в його заяві, переданій до Європейського суду з прав людини 30 липня 2015 року, текст якої повністю наводить сайт руху Ходорковського "Відкрита Росія".

Станіслав Клих. Фото з сімейного архіву, "Эхо Москвы

"Після арешту 08.08.2014 до мене були застосовані дії з метою змусити мене дати свідчення, до мене були застосовані незаконні методи дізнання і слідства, виражені в нанесенні мені побоїв у тому числі за допомогою наручників і електричного струму, тривалого стояння на колінах, в результаті чого на зап'ястях рук, колінах, на гомілковостопній частини ніг є численні шрами", - сказано в заяві українця.

За його словами, його також споювали, давали психотропні препарати, які вводили внутрішньовенно.

"Все це мало місце в Зеленокумську (в ІТТ) і у Владикавказі з 28.08 по 22.09 2014. Ці методи застосовувалися до мене з метою змусити мене визнати, що я нібито був у Чечні в 1994-2000 роках і брав участь у військових діях на боці Дудаєва, брав участь у вбивствах військовослужбовців на площі Хвилинка в Грозному, мав намір проводити теракти в різних містах Росії і нібито з цією метою приїхав до Росії", - сказано в заяві Клиха.

За його словами у Владикавказі його по кілька діб тримали на тюремному дворі, не даючи ні води, ні їжі.

Клікніть для збільшення
 

"В результаті застосування цих методів я був доведений до стану дистрофії, не міг тримати в руках ложку, ручку, оскільки кисті рук були вивернуті в результаті приковування до грат", - заявив Клих.

За його словами, в екзекуції брали участь невідомі особи в масках, які перед її початком надягали йому на голову мішок, зав'язавши його зверху скотчем-стрічкою.

У допитах, які після їх завершення, як правило, закінчувалися тортурами, брали участь особи, що називали себе "Юра", "Саша", "Сергій", "Веніамін", а також співробітники ІТУ та СІЗО Зеленокумськ і Владикавказа.

"Після "неформального" спілкування з Юрою та ін. Слідувала дача свідчень співробітникам СК, з яких я пам'ятаю у Зеленокумську - Магомадов, у Владикавказі - С. Федін, на яких, як мені здалося, також чинили тиск", - стверджує Клих.

Він зазначив, що тортури у Владикавказі проводилися з інтервалом в 2-3 дні і туди його привезли після відмови зізнаватися, що він був у Чечні.

Він стверджує, що "Саша" і "Коля" поїли його горілкою протягом 2 вечорів, після чого він втрачав свідомість до наступного дня. Потім його били.

Клих також повідомив, що в одну з ночей "орієнтовно о 24 годині в камеру зайшли невідомі в масках, які потягли його в підвал".

"Людина, яка назвалась "Сашею", почала катувати мене струмом, одягнувши мені на мізинці рук металеві ковпачки, до яких підключений струм. Це тривало три ночі підряд, під час тортур він розпитував мене про Чечню, Крим, якщо його не влаштовувала моя відповідь, він збільшував напругу", - повідомив Клих.

"Після кожної екзекуції до мене заходили люди в масках, які змащували зеленкою, йодом мої рани на руках і ногах, оскільки в деяких місцях шкіра стерлася практично до кісток (досі я не можу стати на коліна, носити наручники, оскільки шар шкіри на руках досі дуже тонкий)", - повідомив Клих.

Він також повідомив, що потім з ним зустрівся чоловік, який назвався "Веніамін"з іншої організації і пообіцяв зробити все можливе, щоб тортури припинилися.

"Тортури припинилися. "Юра" наступного дня приніс мені молоко і мед, і мене почали годувати, дали матрац і дозволили спати на ліжку, але за два дні знову забрали матрац, предмети гігієни. У камеру зайшов "Саша", кілька разів ударив мене по ребрах і ногах і сказав, що на допиті я повинен сказати, що я перерізав горло двом російським солдатам на пл. Мінутка", - повідомив Клих.

Як відомо, 15 вересня в Грозному, в Чечні відбудуться попередні слухання у справі Станіслава Клиха та Миколи Карпюка.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування