Кучма: На Донбасі все йде до "замороженого конфлікту"

Субота, 12 вересня 2015, 13:08

Ситуація на Донбасі ведеться до того, щоб створити там "заморожений конфлікт", що є пріоритетом в інтересах Росії.

Про це 12 вересня в ході 12-й щорічній конференції YES заявив екс-президент України, представник України у тристоронній контактній групі Леонід Кучма.

Коментуючи питання, чи побоюється він, що на Донбасі буде мати місце заморожений конфлікт, чи прийме Україна такий варіант розвитку подій, Кучма зазначив: "Вся ситуація ведеться до того, щоб був заморожений конфлікт".

При цьому Кучма нагадав про Карабах, Придністров'я, Кавказ, Абхазію, Південну Осетію.

"Скільки різних комісій було на різних рівнях створено, і що, хоч одна проблема вирішена? Ні. А бачимо хоч світло у кінці тунелю, що вона буде вирішена? Ні. І світ, здається, погодився з тим, що ці проблеми - у такому стані - і в Грузії, і в Молдові, і в Азербайджані. ... І чим далі, тим менше події України звучать у світовому співтоваристві. У Європі в ЗМІ про те, що відбувається в Україні, практично немає нічого", - зазначив Кучма.

Він зазначив, що Україна ставить питання так, щоб гарантіями в цьому питанні була миротворча місія ООН.

"Щоб межа була російсько-українська, а не так - 600 км кордону, які не будуть контролюватися - що це таке? ... І незрозуміло, які там процеси відбуваються", - додав Кучма. 

При цьому він висловив думку, що війною з РФ Україна не вирішить проблему Криму, Донбасу і цілісності країни.

"Потрібно дійсно шукати всі можливі канали, дипломатичні, економічні, політичні засоби, щоб припинилася бійка - на Донбасі, насамперед", - заявив Кучма.

Говорячи про формат переговорів для врегулювання кризи, Кучма заявив: "Лунають думки, що "нормандського формату" недостатньо, потрібно його розширювати".

"Україні хочеться, щоб участь у переговорах брали насамперед всі країни, які підписали Будапештський меморандум - і США, і Великобританія. Ще було б добре, щоб участь взяла і Китайська народна республіка ... Ми повинні бити в усі дзвони і не дати можливості спустити ситуацію на гальмах ... А такі бажання є, і голоси лунають, насамперед, від тих, хто має безпосереднє відношення до "нормандської четвірки". Нас це хвилює. Але ми сподіваємося на краще", - зазначив він.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування