Івано-Франківщина просить Кабмін дозволити вирубку високогірних лісів

242 перегляди
Середа, 16 вересня 2015, 11:13

Голова Івано-Франківської ОДА просить прем'єр-міністра ініціювати внесення змін до лісового законодавства для дозволу вирубки лісів на висоті понад 1,1 тис. м над рівнем моря.

Про це йдеться в письмовому зверненні Олега Гончарука до Арсенія Яценюка, повідомляють "Українські новини".

"Термін дії мораторію на проведення суцільних вирубок на гірських схилах у смереково-букових лісах Карпатського регіону на висоті 1 100 метрів над рівнем моря закінчився ще в 2010 році", - зазначає керівник області.

"Мораторій призвів до того, що в таких лісах запущена лісова інфраструктура, а частина гірських лісів області має величезні площі переспілих ялинових деревостоїв", - заявляє Гончарук.

Він також вказав на незручність для лісорубів постанови Кабміну від 22 жовтня 2008 року №929 про заборону вирубки в букових лісах у період з 1 травня по 30 вересня.

"Якщо заготовлювати бук у літній період, то дрова мають оптимальні показники за вологістю до початку опалювального сезону. Це питання вкрай важливе і актуальне у контексті забезпечення енергетичної незалежності нашої держави", - зазначається в листі.

Раніше повідомлялося, що Кабмін хоче перевірити правомірність вирубки лісів у Чернівецькій і Закарпатській області.powered by lun.ua