ВР підтримала реструктуризацію Державного боргу

181 перегляд
Четвер, 17 вересня 2015, 12:48

Депутати голосували окремо по 5 проектах, що входять до пакету законів щодо реструктуризації.

Так за проект внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо реструктуризації державного та гарантованого державою боргу та його часткового списання проголосували 309 депутатів.

За внесення змін до Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" стосовно державних деривативів (щодо реструктуризації державного та гарантованого державою боргу та його часткового списання) проголосували 307 депутатів.

За внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування під час реструктуризації державного і гарантованого державою боргу та його часткового списання – 308 депутатів

За постанову про забезпечення фінансової стабілізації в рамках виконання програми МВФ "Механізм розширеного фінансування" 309 депутатів

За зміни до Держбюджету (щодо підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати) 340 депутатів.

Перед голосуванням прем'єр Арсеній Яценюк визнав, що у випадку, якщо Україна буде зростати, кредитори отримають додаткові кошти.

"При яких параметрах кредитори зможуть отримати частину прибутку національної економіки а не збитку? Якщо ВВП складе 125 мільярдів доларів США, сьогодні ВВП лише 85 мільярдів доларів. Друга умова – у тому випадку, якщо українська економіка буде рости більше 3%. Якщо економіка буде рости від 3 до 4%, то тільки з цього відсотку росту кредитори зможуть отримати 15%", - сказав він.

"Якщо українська економіка росте більше 4%, то кредитори можуть отримати до 40% від частини прибутку української економіки. Можуть бути багато розрахунків. Ми прорахували базовий розрахунок", - зазначив він.

"Якщо українська економіка протягом наступних 25 років зростатиме на рівні 4%, це означає для країни, що ВВП буде рівний Швейцарії. Це означає, що середня зарплатня в Україні буде складати 1960 доларів на одного громадянина. Я хочу заплатити кредиторам частину прибутку України, якщо в ній буде сама успішна економіка в світі", - наголосив Яценюк.

"Напевно це не остання реструктуризація. Але я знаю точно, що якщо не буде проведена ця реструктуризація, то майбутнє Україні і фінансової системи не просто під загрозою, це фінансовий колапс, якого ми не можемо допустити", - також сказав він.

Перед цим Тимошенко розкритикувала ці проекти, але заявила, що "Батьківщина" голосуватиме: "Якщо сьогодні ми не підтвердимо це, у нас завтра буде дефолт і повне руйнування фінансової системи країни ... Нам зі сльозами доведеться проголосувати за цю ганьбу".

Представниця "Самопомочі" Альона Бабак заявила, що Самопоміч бере на себе відповідальність разом із урядом.  

"Ми беремо на себе цю відповідальність, як фракція "Об'єднання "Самопоміч", і разом з парламентом і з урядом будемо підтримувати надзвичайно складне рішення, яке запропонував уряд ", - сказала Бабак.

Представники БПП і Народного фронту також зазначили, що підтримають законопроекти по реструктуризації.

Крім того, депутат від групи "Відродження" Віктор Бондар заявив, що надаться голоси для підтримки цих проектів.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua