Аваков заявив, що теракт під Радою організували. Натякає на "Свободу"

Четвер, 17 вересня 2015, 17:11

Глава МВС Арсен Аваков заявив, що вчинення теракту під стінами Верховної Ради 31 серпня було заздалегідь сплановане та організоване.

Про це він заявив під час звіту у Верховні Раді.

Аваков нагадав, що в наслідок заворушень під парламентом тілесних ушкоджень зазнали 157 осіб, а три особи загинули.

"Все це стало наслідком заздалегідь спланованої та організованої провокації. Її метою, за однією з версій, була масштабна дестабілізації в країні та занурення її в масштабне насилля та збройне громадянське протистояння", - заявив Аваков.

"І сам терористичний акт і масові заходи були об'єднані одним злочинним задумом. Є достатні підстави вважати, що цей задум полягав у тому, щоб силами спеціальної підготовленої групи осіб організувати масові заворушення під стінами парламенту та використати їх для маскування кривавого теракту", - заявив міністр.

За його словами, "теракт теж був вчинений не терористом одинаком, а організованою групою осіб".

"Масові заворушення були неодмінною частиною загальної картини", - заявив Аваков.

Міністр розповів, що мітингувальники під Радою відбирали у правоохоронців засоби особистого захисту, та завдавали їм тілесні ушкодження і розпилювали сльозогінний газ.

"Як відомо, серед тих, хто наносив тілесні ушкодження, були і колишні народні депутати. Це ніяким чином не політичні переслідування. Оцінка надається конкретним діям", - заявив Аваков.

Подіям 31 серпня під Радою передувала низка інших подій, на які звернули увагу слідчі.

Аваков розповів, що 26 серпня "члени і курівництво ВО "Свобода", зокрема Тягнибок, Сиротюк, Гелевей та Кривецький пізно ввечері прибули в місто Курахове Донецької області. Наступного дня, 27 серпня, відбулася їхня зустріч з бійцями батальйону зустрічі МВС "Січ".

"Після офіційної зустрічі, попросили командування батальйону та бійців, які не належать до партії "Свобода", вийти з приміщення. Після цього провели приватні співбесіди. На них також була присутня особа, яка тепер підозрюється в безпосередньому вчиненні теракту", - заявив Аваков.

Після цього лідери "Свободи", за даними Авакова, поїхали в село Водяне на місце дислокації батальйону "Карпатська січ", який входить до складу 93 бригади ЗСУ, де також провели зустріч та співбесіди.

"Наступного дня обидва підозрюваних у вчиненні теракту виїхали до Києва. Один із них написав рапорт на звільнення з органів МВС за власним бажанням. Так само вчинили і ще кілька бійців батальйону "Січ", - повідомив Аваков.

"Наскільки пов'язані ці зустрічі керівництва "Свободи" з залучення конкретних осіб до вчинення теракту буде перевірено в ході слідства", - заявив Аваков.

За його словами, саме з таких осіб була сформована група для дестабілізації під час заходів 31 серпня.

Українська правда powered by lun.ua