Воєнкори телеканалів протестують у Facebook проти обмежень штабу АТО

108 переглядів
П'ятниця, 25 вересня 2015, 16:22

Воєнні кореспонденти українських ЗМІ , які працюють у зоні антитерористичної операції, влаштували у Facebook флешмоб-протест проти обмежень з боку керівництва штабу АТО на висвітлення і зйомку важливих подій на Донбасі.

Про це у п'ятницю пише "Телекритика".

Журналісти телеканалів "1+1", "Інтер", ICTV, "Україна", 5 канал, "24" викладають у Facebook фотографії своїх прес-карт і пояснюють суть своїх претензій до штабу АТО. Свої дописи вони супроводжують тегами #‎війназато і ‪#‎неможнамовчати.

За словами кореспондента каналу "Інтер" Ірини Баглай, приводом до флешмобу стало позбавлення акредитації журналіста й оператора телеканалу "Україна" Олени Власенко та Олексія Коваленка.

"Журналістів телеканалу "Україна" позбавили акредитації, посилаючись на те, що вони нібито засвітили позиції українських військових. Насправді немає ніякої процедури позбавлення акредитації", - сказала Баглай "Подробностям".

За її словами, ситуація з позбавленням акредитації журналістів показала, що будь-якого кореспондента можуть позбавити можливості працювати в зоні АТО практично без пояснень.

Також, за її словами, нещодавно від журналістів було закрито три позиції поблизу аеропорту Донецька. Навіть коли там ішли запеклі бої, телеканали знімали під кулями. А тепер надійшов наказ зовсім не пускати кореспондентів.

Однією з причин флешмобу також стала поява офіційної інформації про заміновані тіла бійців, яку згодом теж офіційно спростували, пише 24tv.ua.

Журналіст каналу "24" Володимир Рунець повідомив, що основна вимога флешмобу - змінити керівництво штабу АТО. 

Журналісти скаржаться "на тотальні заборони у всіх секторах проводити зйомки у місцях дійсно значущих і важливих подій".

"У прес-офіцерів секторів (наглядачів) з'явились улюбленці, які роблять сюжети з АТО фактично під диктовку штабу", зазначає журналіст "1+1" Іван Гребенюк.

Заступник міністра інформаційної політики Тетяна Попова разом із представниками ГО "Телекритика" та Інституту масової інформації ініціюють обговорення особливостей роботи журналістів у зоні проведення АТО, на яке запросять представників Генерального штабу, Міністерства оборони, прес-центру АТО, а також журналістів, які працюють у зоні АТО.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua