Росія, Україна і ЄК парафували зимовий протокол про постачання газу

Субота, 26 вересня 2015, 00:10

Росія, Україна і Єврокомісія парафували тристоронній протокол по зимовому пакету поставок в Україну російського газу.

Про це повідомив віце-президент ЄК з енергосоюзу Марош Шефчович в Twitter.

"Головне досягнення: газовий протокол парафований Росією, Україною та Єврокомісією", - написав він за підсумками тристоронніх переговорів по газу.

За словами Шефчовича, підтвердження та підписання даного парафованого протоколу вимагатиме окремої процедури, передає Інтерфакс-Україна.

Він зазначив, що в протоколі закладені умови поставок газу в Україну з жовтня 2015 року по березень 2016 року.

Згідно з цим протоколом, Україна бере на себе зобов'язання закупити в жовтня в "Газпрому" 2 млрд кубометрів газу для закачування в сховища.

При цьому глава Міненерго України Володимир Демчишин заявив, що підписання "зимового пакета" по газу може відбутися протягом тижня.

"Мова йде максимум про тиждень", - сказав він, додавши, що проект допугоди вже отримано.

"Необхідно, зокрема, показати парафований документ юристам", - уточнив він.

При цьому джерело "Інтерфаксу" повідомило, що підписання тристороннього газового протоколу між РФ, Україною та ЄК може пройти заочно у вигляді обміну листами.

Також "Газпром" і "Нафтогаз України" підписали доповнення до контракту на постачання газу в рамках "зимового пакета".

"Були також узгоджені всі ключові позиції за додатковою угодою до контракту на постачання газу між" Нафтогазом "і" Газпромом ", Підписання додаткової угоди пов'язане з підписанням зобов'язуючого протоколу." - відзначили в НАК.

Раніше уряд РФ затвердив знижку на газ для України на четвертий квартал у розмірі 24,6 долара на тисячу кубометрівpowered by lun.ua