СЦКК: Бойовики планують заборонити міжнародні гуманітарні організації

8 переглядів
Неділя, 27 вересня 2015, 11:01

На підконтрольній бойовикам території у найближчому майбутньому буде заборонено діяльність або відмовлено в акредитації низці інших некомерційних міжнародних гуманітарних організацій, таких як United Nations OCHA, Norwegian Refugee Council, Action Contre La Faim, Mercy Corps та ін.

Про це йдеться у повідомленні Спільного центру з питань припинення  вогню та стабілізації лінії розмежування сторін, який посилається на дані, отримані  зі своїх джерел. 

"Триває процес перетворення тимчасово окупованих територій на Сході  України на закриту для міжнародних організацій зону. Зокрема, самопроголошеним керівництвом на території окремих районів Донецької та Луганської областей заборонена діяльність міжнародної гуманітарної організації "Лікарі без  кордонів", яка надавала гуманітарну допомогу мирному населенню",- зазначено у повідомленні. 

"Дії ватажків бойовиків щодо витиснення міжнародних організацій  з тимчасово підконтрольній бойовиками території позбавляють громадян  України, які вимушено проживають на окупованій частині Донецької та Луганської областей, можливості отримувати гуманітарну допомогу", - зазначили в СЦКК.

Українська сторона звернулась до СММ ОБСЄ з метою недопущення  подібних випадків та інформування 57 країн-учасниць ОБСЄ для належного  реагування на міжнародному рівні.

Раніше стало відомо, що представники "ДНР" найбільш жорстко перешкоджають виконувати свої функції спостерігачам ОБСЄ.

Згодом бойовики наказали агентствам ООН у Луганську завершити місію і покинути регіон до 25 вересня. 

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua