Мусульман у Криму запрошують на "профілактичні бесіди" до ФСБ

8 переглядів
Неділя, 27 вересня 2015, 21:10

Члени мусульманської громади повинні будуть пройти "профілактичні бесіди" у ФСБ Росії. 

Про це заявляють у Кримській правозахисній групі з посиланням на огляд ситуації з правами людини в Криму за липень-серпень 2015 року, пише Крим. Реалії

"Співробітники ФСБ, за словами очевидців, повідомили, що члени мусульманської громади повинні будуть пройти "профілактичні бесіди" у ФСБ Росії", – йдеться у звіті. 

Правозахисники розповіли, що 14 серпня до мечеті селища Ай-Василь (Василівка) в Ялті прибули співробітники ФСБ Росії з метою встановлення камер відеоспостереження для протидії тероризму.

"Установка відеозйомки не була ініціативою місцевої громади, а ініціативою органів ФСБ. Законною підставою такого втручання з боку ФСБ є якась кримінальна справа щодо конкретних осіб, але їхній статус повинен бути визначений постановою слідчого (в якості підозрюваних), або рішення питання про заборону діяльності релігійної організації у зв'язку із здійсненням забороненої діяльності, визначеної законом. Однак жодної з цих підстав співробітники не пред'явили, а послалися лише на усне пояснення", – зазначено в огляді.

"Таким чином, це відеоспостереження у мечеті є втручанням органів влади і ФСБ у відправлення релігійних і культових обрядів, що порушує свободу совісті і релігії", – підкреслили у Кримській правозахисній групі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua