Москаль просить ГПУ дати оцінку МОЗ за "псевдосенсацію" про поліомієліт

Вівторок, 29 вересня 2015, 11:01

Голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль просить Генпрокуратуру дати правову оцінку МОЗ за "роздуту псевдосенсацію про поліомієліт".

Про це інформує у вівторок офіційний сайт губернатора.

"Жодного випадку поліомієліту на Закарпатті не виявлено. Повідомлення керівництва Мінохорониздоров’я про "спалах" цього небезпечного поліовірусу виявилися недостовірними", - стверджує Москаль.

"Є обґрунтовані підозри, що псевдосенсація була роздута цілеспрямовано, - вважає Москаль.

"Отриману з-за кордону крупну партію вакцини від поліомієліту фахівці МОЗ зберігали з порушенням температурного режиму, допустили її розмороження, після чого повторно заморозили, хоча це не передбачено інструкцією", заявляє він.

"А далі заново заморожену вакцину вирішили швиденько використати, для чого й було організовано інформаційну атаку про "спалах поліомієліту на Закарпатті". Щоб провести свій сумнівний експеримент, заступники міністра МОЗ телефонували в Ужгород і вимагали від головних лікарів підтвердження діагнозу "поліомієліт", погрожуючи їм звільненням", - стверджує Москаль.

За його словами, закарпатські фахівці "не піддалися на тиск, і згодом їхню правоту підтвердили результати експертиз і досліджень".

Губернатор звернувся до генпрокурора з проханням дати правову оцінку керівництву МОЗ.

Як повідомлялося, Міністерство охорони здоров'я заявило про спалах поліомієліту в Україні.

Згідно з інформацією, сертифікована ВООЗ лабораторія підтвердила, що захворювання двох дітей на Закарпатті було викликано вірусом похідним від вакцинного штаму, та підтвердила циркуляцію вірусу, що відповідно до Міжнародних медико-санітарних правил, прирівнюється до спалаху поліомієліту.

Українська правдаpowered by lun.ua